środa, 27 października 2010

Kampania wyborcza czy spotkanie wyborcze? - oświadczenie Leszka Faluszczaka

W dniu wczorajszym 26 października 2010 r. o godzinie 19.00 w świetlicy miejskiej w Zasławiu Pan Bogusław Jaworski spotkał się z przedstawicielkami lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich. Chcąc zamieścić relację z tego spotkania w kolejnym numerze Echa Zagórza, udałem się na nie zainteresowany problemami i szansami rozwoju tak cennej inicjatywy społecznej funkcjonującej na terenie naszej gminy od wielu lat.
Fakt zorganizowania takiego spotkania nie byłby niczym nadzwyczajnym, co więcej powinien być powodem do dumy dla obecnego włodarza, gdyby nie wypowiedź Pana Burmistrza, który stwierdził, „iż jest to spotkanie prywatne i w obecności mediów nie udzieli żadnej odpowiedzi na zadane pytania, gdyż zostanie ona wykorzystana przeciw niemu”. Na prośbę Przewodniczącej Koła, która potwierdziły prywatny charakter tego spotkania opuściłem je. W moim odczuciu zarówno miejsce spotkania jak i obecność Burmistrza nie przekonały mnie do prywatnego charakteru spotkanie zorganizowanego w okresie przedwyborczym.
W nawiązaniu do artykułu Jerzego Zuby „Kasiorą w demokrację”, dziwi tylko fakt, iż niektóre osoby publiczne płacą duże kwoty za wynajem sal na spotkanie z mieszkańcami, zamiast w budynkach stanowiących mienie gminy organizować spotkanie prywatne na wzór tego na jakie został zaproszony Pan Bogusław Jaworski. Może lokalne organizacje zaczną zapraszać pozostałe osoby kandydujące na urząd Burmistrza, co pozwoli im na szersze zapoznanie się z problemami naszej Gminy? Będzie to też dobra metoda na obniżenie kosztów kampanii wyborczych poszczególnych komitetów.
Jeszcze cztery lata temu Pan Bogusław Jaworski w swoim Biuletynie wyborczym Nr 2 na pierwszej stronie publicznie deklarował: Moimi dewizami są: „Działać jawnie, mówić prawdę i brać na siebie odpowiedzialność za swoje decyzje i działanie”. Dziś już wyraźnie widać, iż były to tylko: słowa, słowa, słowa…Leszek Faluszczak

19 komentarzy:

 1. Lechu to jest po prostu demokracja po zagórsku, tak już jesteśmy mamieni kilka lat. Dośc tego czas to zmienić

  OdpowiedzUsuń
 2. No to akurat tego się po panu burmistrzu nie spodziewałem!!! Kurdę, taki kogut - ich tyle i on jeden, super-macho!!! No bo jak prywatne spotkanie, to pewnie coś tam było na rzeczy...
  Ale tak poważnie - to śmieszne, co ten gość mówi - niedługo zacznę przypuszczać, że zmienił partię i dmie w jedną tubę z konkurencją PO... W końcu też go media, wredne zreszta, prześladują...
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tego co rozmawiałem z jedną Panią która w tym uczestniczyła to koło gospodyń było za tym aby pan redaktor Leszek F. opuścił spotkanie.
  Mieli do omówienia pewno jakieś sprawy tak więc spoko nie było też to jakieś kameralne spotkanie tak wiec nie widzę powodu do robienia z tego jakiejś sensacji.

  A co zauważyłem!!!!

  Z tego co wiem pan Leszek startuje do powiatu tak wiec troszkę szumu trza zrobić!!! hehe Wybory!!! Racja 4 lata pewnej kasy!!!!!!!!
  Mam prośbę nie uprawiajcie czarny pijar bo to nie droga do sukcesu.

  Ostatnia ciekawostka chłopaki donieśli!!!

  podobno Jurek Zuba daje 3 zety za głos już wszystkie nasze pijaczki dostali!!! czy to prawda???
  NIE WIEM!!!
  ale już super artykuł!!!dam 10 i mam wypowiedz jednego dam 50 i wszyscy chórem powiedzą pod GS-em!!
  a tematów jeszcze masa!!!
  Mogę napisać i rozesłać po mediach a nóż ktoś kupi.

  Ale czy to ma sens!!!

  Trza się zastanowić!!!

  ZAGÓRZ!!! ZA TO GO KOCHAM!!!

  serfer

  OdpowiedzUsuń
 4. Kampania wyborcza sprzed 4 laty często była określana mianem agresywnej i brudnej. Jak tak patrzę na te komentarze to w odniesieniu do tej obecnej będziemy ją wspominać jako krainę łagodności
  A tak a'propos.... Sefer.... 3 zł za głos!??? Obrażasz mnie i Chłopaków spod GS-u....;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. No nie , za 3 zeta to nawet piwa nie kupi!!!! No i obraza elementu krajobrazowego spod GSu... A jeszcze jest GS ??? Chyba spod "Biedronki" :-)))
  Kiedyś to spod knajpy "Pod 13" (ech, ten pstrąg po zagórsku, rany...) a potem spod pawilonu...
  To se ne vrati, pane Havranek...
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 6. Serfer spoko , bo koleś Pana Jerzego (strażak) też nie nadąża ze stawianiem młodym strażakom , ale nie dziwota bo jak sie śpi przez kilka lat to pózniej trzeba stawiać wódkę ażeby się przypomnieć , ot taki niedzielny radny.
  Strażak Sam

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapomniałem dodać , jak tam strażaku in vitro tez jestes za wsadzaniem kobiet do więzienia za próbę bycia szczęśliwym bo tak chce twój PiSior , jestes malutki cycu.
  Strażak Sam

  OdpowiedzUsuń
 8. Ale Panowie 21.11.2010 to będzie taxi w Zagórzu kursować że hoho i to wszystkie darmowe!!! będzie tylko jeden warunek zakreślić X w odpowiednim polu.:)niektórych radnych to sposób na wygraną:)

  Wniosek

  Czyli przy wyborach można zarobić wypić i autem się powozić:)

  serfer

  OdpowiedzUsuń
 9. Widze po wpisach,że komuś puszczają nerwy.

  OdpowiedzUsuń
 10. O człowieku świadczą czyny nie słowa:
  http://ernestnowak.pl/2010/10/28/pan-ernest-nowak-dodal-nam-skrzydel/

  OdpowiedzUsuń
 11. "Strażak Sam" wróć do kreskówki, bo żyjesz chyba nie w tej bajce.
  sytypyry

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie ten temat, ale nie ma gdzie wkleić...
  Na blogu jest wklejony biuletynik wyborczy p.Jaworskiego z poprzedniej kadencji z napisem "Rozlicz burmistrza z obietnic..." - a więc czas najwyższy rozliczyć, bo jakoś sam p.Jaworski nie kwapi się na swojej stronie do odniesienia się do swoich obietnic, w które tak hojnie wyposażył swoja wyborczą ulotkę.
  To może ktoś z Zagórza podsumowałby to, czego p.Jaworski nie zrealizował z obietnic?
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 13. A.D. Strażak Sam. Skąd masz takie informacje o stawianiu wódy młodym strażakom??? Wymyśliłeś sobie czy widziałeś?? Bo jeśli wymyśliłeś to jest to pomówienie a za to można dostać w M....E

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie ma co reagować na marną prowokację tego strażaka sama vel mieszkańca to prawdopodobnie znany zagórski zadymiarz.

  OdpowiedzUsuń
 15. Cieniutki nie strasz go ono takie marniutkie, znerwicowane, o słabym serduszku jeszcze do wyborów nie wytrzyma i będzie bieda.

  OdpowiedzUsuń
 16. Jednym słowem Tomy Leper ;-)w wyborczym amoku. Uwaga!!!! pęd do władzy jest mocno zaraźliwy....
  Baśka

  OdpowiedzUsuń
 17. Basieńko trafiłaś. Gratulacje.

  OdpowiedzUsuń
 18. Czy nam już wszystkim poodbijało. Przedstawiciel władzy - urzędujący burmistrz - wyprasza przedstawicieli prasy tylko dlatego, że nie jest mu czołobitna?. Ludzie, prywatnie to on może się spotkać na kielicha u siebie w domu /Andrzejku nie wsiadaj później do samochodu/. Na spotkaniach on nie jest OSOBĄ PRYWATNĄ. Na każdym spotkaniu jest osobą publiczną !!!.Może mu się marzy trzymanie za uzdę ludzi i dziennikarzy. Panie Bogusiu nie te czasy, nie ten styl i nie ta klasa polityka. Takie coś po prostu się ma, niestety. Wypraszaniem przedstawicieli prasy tylko i wyłącznie wystawia sobie świadectwo o Pana bardzo niskich lotach jako polityka i urzędnika.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.