sobota, 9 października 2010

Michał Milczanowski Mistrzem Polski UKS-ów w kombinacji norweskiej!

Wczoraj późnym popołudniem ze Szczyrku gdzie w dniach 8-9 października odbywają się Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w Skokach Narciarskich i Kombinacji Norweskiej Adam Kiszka - Prezes ZTS "Zakucie" drogą telefoniczną przekazał dla Czytelników mojego bloga tytułową informację. Gratulując naszemu Mistrzowi i jego Trenerowi, zapraszam do  wysłuchania telefonicznego wywiadu, w której rozmawiam z Adamem Kiszką o szczegółach i znaczeniu kolejnego sukcesu Michała Milczanowskiego dla przyszłości narciarstwa w Zagórzu.

14 komentarzy:

 1. Najwyższe słowa uznania dla Michała Milczanowskiego, Pana Adama Kiszki który na przekór przeciwnością losu wierzył w sukces tego jakże utalentowanego sportowca. Szkoda zmarnowanych, zaprzepaszczonych czterech lat. Mam nadzieję ze nowa władza przyczyni się do reaktywowania tej pięknej dyscypliny sportu w Zagórzu.
  Juliusz Pałasiewicz

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje dla Michała i pozostałych zawodników oraz trenera.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze raz gratuluję. Tego sukcesu nie sposób przecenić! Gratulacje dla Michała Milczanowskiego i Adama Kiszki. TO JEST PRAWDZIWA PROMOCJA ZAGÓRZA!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. I CO PANIE OBSERWATORZE Z DALEKA SZCZENUSIA NAM OPADŁA ;-))))
  CZY CHCIAŁBY PAN JESZCZE COŚ DODAĆ W TEMACIE KWALIFIKACJI TRENERSKICH PANA ADAMA KISZKI????
  CZEKAMY NA KOMENTARZE
  /narciarz/

  OdpowiedzUsuń
 5. Michał trenuje w Szczyrku a nie w zagórzu więc nie pan kiszka Go trenuje tylko trenerzy Szczyrku W Zagórzu niestety nikt już nie trenuje Tyle zrobił pan Jaworski pod dyktando Słynnego trenera który po dziś dzień nie podał nr. Rzekomej licencji TRENERA Ale są wybory i trzeba jakoś wypaść choćby z napisaniem GRATULACJI -OSZUŚCI -

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy z 11:04 napisał:
  "CO PANIE OBSERWATORZE Z DALEKA SZCZENUSIA NAM OPADŁA ;-))))
  CZY CHCIAŁBY PAN JESZCZE COŚ DODAĆ W TEMACIE KWALIFIKACJI TRENERSKICH PANA ADAMA KISZKI????
  CZEKAMY NA KOMENTARZE"
  Szczenusia nie opadła, spoko!A komentarz będzie jeden. P.Kiszka trenuje Michała w Szczyrku??? Jakoś to dziwne, prawda? Czyżby załapał się na etat trenerski w szkole? Chwała p.Kiszce, że zauważył talent Michała i potrafił go odpowiednio pokierować. Ale jest jedno malutkie "ale" - jak z jego licencją trenerską i dlaczego "Sokól" nie mógł trenować z braku licencji a zawodnicy p.Kiszki (moze ma tajną licencję) mogli? Dlaczego milczy się o budowie skoczni, o jakości użytych materiałów grubość desek)? Bo p.Kiszka ma takiego zawodnika?
  W wypowiedzi p.Kiszki jeszcze jeden element mnie zastanawia - mówi o budowie dużej skoczni dla Michała i jeszcze trzech zawodników. A po kiego grzyba w Zagórzu dwa kluby? Nie mówi się o WSZYSTKICH zawodnikach, którzy chcą trenować, tylko o jednym, słusznym klubie? No i mam nadzieję, że tym razem na budowę skoczni będzie PRZETARG, że będzie inspektor nadzoru budowlanego nie z Zagórza i że wykonawca przedstawi faktury, certyfikaty użytych materiałów (zabezpieczenie desek ciśnieniowe, a nie "pędzlowanie" drewnochronem z wiaderka). No i że ktoś pójdzie po rozum do głowy i zrobi porządek z tym wyciągiem.
  Zagórskim narciarzom - skoczkom, biegaczom, życzę sukcesów, bez względu na przynależność klubową.
  No i znikam z blogu, życząc budowy nowej skoczni !
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 7. Obserwatorze zanim znikniesz z bloga musisz mieć świadomość pewnych faktów. Proszę nie traktować tego co tu napisze jako próby wcielania się mojej osoby w rolę adwokata Pana Kiszki, z którym w przeszłości mocno różniliśmy się na temat koncepcji rozbudowy "Zakucia". W odróżnieniu od obecnej władzy nam pionierom rozbudowy Zakucia (Batruchowi Kiszce, Pałasiewiczowi, Zającowi, Zubie, Twersowi i wielu innym) w bajce narciarskiej o coś chodziło. Mieliśmy różne wizje, które lansowaliśmy z takim uporem, że lądowaliśmy w prokuraturach lub na salach rozpraw sądowych. Pomimo, tego że tkwiliśmy w konflikcie to oceniam naszą postawę pozytywnie BO POWTARZAM: NAM O COŚ CHODZIŁO W TYM SPORCIE, CHCIELIŚMY COŚ ZROBIĆ NA ZAKUCIU I KAŻDY Z Wymienionych WŁASNYMI RĘKOMA i W ZNACZNYM STOPNIU SPOŁECZNIE coś konkretnego pozostawił na Zakuciu. JA i STRAŻACY Z OSP ZAGÓRZ kolibę narciarską, KISZKA PAŁASIEWICZ i wielu innych Skocznie narciarskie. ZAJĄC i BATRUCH firmowali to od strony finansowej, administracyjnej i lobbingu w PZN. POMIMO TEGO, że nasze drogi się rozeszły to udało się nam wyremontować, rozbudować, lub wybudować od nowa wiele składników majątku gminnego, za którego administrowanie od 2006 roku odpowiada ekipa Bogusława Jaworskiego. Piszesz Obserwatorze o fakturach, certyfikatach OK. Wiedz o tym, że 50% (w mojej ocenie) tego co zrobiono na Zakuciu to dzieło społeczników. Zrobili to na tyle solidnie, że jeszcze do niedawna służby budowlane Bogusława Jaworskiego wydawały pozytywne opinie na temat stanu technicznego obiektów.Sęk w tym, że po 2006 roku na Zakuciu niewiele zrobiono na rzecz konserwacji nie mówiąc już o rozbudowie infrastruktury sportowej.
  I tu jest problem. Byłem wczoraj na skoczni. Wystarczyło kilka dni pracy aby wymienić mocowania torów najazdowych, zainstalować listwy dociskowe tych elementów aby skocznie były bezpieczne. Kilka drobiazgów przy minimalnych kosztach i na moje oko już dziś można skakać. Ale sport, każdy (narciarstwo szczególnie) trzeba czuć powiem szumnie pokochać. Obecna władza tego nie potrafi

  OdpowiedzUsuń
 8. Panie Zuba, moze pan wkoncu zakonczy ten niekonczacy sie temat o licencje trenerska pana Kiszki i skoro ma pan kontakt telefoniczny z panem Adamem to moze rozwieje pan nasze domysły czy aby faktycznie Zakucie ma trenera z licencja czy nie. To taka moja mała prosbabo z przyjemnoscia chciałym zobaczc obiecane przeprosiny ze strony Obserwatora z Daleka zanim na dobre zniknie z blogu i zajmie sie " moze" kampania wyborcza...

  OdpowiedzUsuń
 9. czyli z tego co zrozumiałem nie widac szansy na szybki powrót do treningów na zagórskich skoczniach ? i w zime zawody Lotos Cup zaczej bedą odwołane ?

  OdpowiedzUsuń
 10. Drodzy Państwo,
  wiem, że czas wyborczy i emocji nie brakuje ale doceńmy talent Michała i pogratulujmy Mistrzostwa. Oby czytając ów komentarze nabierał dalszej, pozytywnej motywacji do treningów a nie czuł się jak pretekst do "mordobicia"
  MICHALE NINIEJSZYM WIELKIE GRATULACJE, NIECH ÓW TYTUŁ BĘDZIE JEDYNIE PRELUDIUM DO DALSZEJ KARIERY !!!
  jakub osika

  OdpowiedzUsuń
 11. To taka moja mała prosbabo z przyjemnoscia chciałym zobaczc obiecane przeprosiny ze strony Obserwatora z Daleka zanim na dobre zniknie z blogu i zajmie sie " moze" kampania wyborcza...
  hahahaha, prędzej zjem własne zimowe na futerku rękawiczki, nim zobaczę na blogu uwierzytelnioną KOPIĘ licencji trenerskiej p.Kiszki! Oczywiście jak ją ma, to przeproszę... A żadną i niczyją kampanią wyborczą się nie zajmuję i nie zajmę, bo sam nie startuję w wyborach, więc to nie do mnie.
  A jak się ma sukces trenerski p.Kiszki do danej mu ( z tego, co słyszałem)przez burmistrza Bogusława J. nagrody w kwocie 2.000,- zł za "wybitne osiągnięcia trenerskie"... Śmiech na sali, czy próba skłócenia środowiska zagórskiego...
  Acha, czy nikt nie ma aktualnego zdjęcia Michała tylko w tej "małpie" na głowie sprzed chyba co najmniej roku ???
  Pan Jurek Zuba nie musi mi przypominać o społecznym wkładzie w budowę skoczni, bo doskonale o tym wiem,też pisałem o ZMARNOTRAWIENIU społecznego wysiłku przez panujące obecnie władze.
  Jesli chodzi o budowę skoczni - ok, najazdy, tory itp, a dlaczego nie zwentylowano przestrzeni pod zeskokiem, tylko cały ten interes lezy na ziemi i gnije? Taki drobiazg...
  Oczywiście planuję zniknięcie NA DOBRE z blogu, bo jak patrzę, nawet z daleka na to, co się dzieje w Zagórzu, to słabo mi sięrobi...
  Obserwator (prawie były) z daleka

  OdpowiedzUsuń
 12. A może ten obserwator z niby daleka to pan Zając?

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy to był czyn społeczny ?? budowa skoczni ?? Tak jak droga na ruiny też była budowana w czynie społecznym A brzegi Osławy regulacja To tez czyn społeczny ?? Dlaczego pan panie Jurku pisze takie bzdury Przecież to można sprawdzić prawda??

  OdpowiedzUsuń
 14. Mówiliśmy o skoczniach i tu według mojej wiedzy wiele robót przy tych obiektach a było to duże zadanie Pan Adam Kiszka wykonał nieodpłatnie. Ale nie tylko on. Przy skoczniach harowało społecznie dziesiątki zapaleńców.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.