środa, 6 października 2010

Samorządowcy Ziemi Sanockiej z wizytą w Parlamencie Europejskim.

Na zaproszenie posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Poręby w Brukseli gości grupa samorządowców Prawa i Sprawiedliwość. W Brukseli przebywają: Wojciech Pruchnicki - przewodniczący Prawa i Sprawiedliwość w powiecie sanockim i kandydat na burmistrza Sanoka, Andrzej Radwański - vice starosta sanocki i kandydat do sejmiku z listy Prawa i Sprawiedliwość, radny Andrzej Chrobak - sekretarz Zarządu Powiatu Prawo i Sprawiedliwość, radny Powiatowy Piotr Uruski oraz Ernest Nowak radny powiatu sanockiego i kandydat na burmistrza Zagórza popierany przez Prawo i Sprawiedliwość. Szczególny
gościem jest Bartosz Głowacki - wielka nadziej i wielki talent muzyczny jaki wywodzi się z naszej sanockiej ziemi. Bartosz Głowacki miał koncert w siedzibie Parlamentu Europejskiego w ramach promocji Ziemi Sanockiej i Podkarpacia. Głównym elementem promocji jest wystawa dzieł Zdzisława Beksińskiego, ale  jej uzupełnieniem był spektakl grupy uczniów z 10 Gimnazjum w Rzeszowie prezentujący Podkarpacie. Wśród publiczności oklaskującej uczniowską prezentację nie zabrakło marszałka województwa podkarpackiego Zygmunta Cholewińskiego. Przy okazji tej wizyty w parlamencie Europejskim pojawiła się realna perspektywa stałego współprowadzenie przez sejmik wojewódzki Muzeum Historycznego w Sanoku, a w przyszłości  być może przejęcia tej placówki przez sejmik województwa podkarpackiego. Oprócz zwiedzania Parlamentu Europejskiego samorządowcy odbyli klika spotkań z parlamentarzystami Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, które być może już w najbliższej przyszłości zaowocują dla ziemi sanockiej konkretnymi projektami.
WOJCIECH PRUCHNICKI

24 komentarze:

 1. Wiecie za co szanuję Ernesta Nowaka, a no za to że mimo iż obraca się w elicie rządzącej naszym województwem, mimo iż bywa na "salonach" dalej jest otwarty na sprawy zwykłych ludzi. Nie poprzewracało mu się w głowie tak jak panu Jaworskiemu. Takich ludzi trzeba wspierać w ich działaniach.
  Jemu nie chodzi o dorwanie się do przysłowiowego koryta on chce zmieniać rzeczywistość którą zastanie po panu Jaworskim.

  OdpowiedzUsuń
 2. A pan starosta i vice to też na zaproszenie PIS-u przecież oni nie z tej opcji, a może tylko tak za pieniądze podatników pojechali na "salony" oglądać 20 prac śp. Beksińskiego. Dużo większy zbiór można oglądać na sanockim zamku a to trzy kroki od starostwa

  OdpowiedzUsuń
 3. Popieram Ernesta Nowaka na Burmistrza MiG Zagórz. Mieszkaniec Mokrego - wierze w Pana uczciwość.

  OdpowiedzUsuń
 4. A CO KONKRETNIE PAN NOWAK ZROBIŁ DLA NASZEJ GMINY BO JEGO KOLEDZY W KOMENTARZACH MÓWIĄ, ŻE ZROBIŁ DUŻO, A JA I MOI ZNAJOMI JAKOŚ NIE SŁYSZELIŚMY O JEGO WYCZYNACH DLA SPOŁECZNOŚCI ZAGÓRSKIEJ.SAMO BYWANIE NA TZW. SALONACH NIE WYSTARCZY CHYBA.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiecej zrobil niz ci dwaj przez 4 lata

  OdpowiedzUsuń
 6. NO ALE KONKRETNIE TO CO TEN ERNEST ZROBIŁ?

  OdpowiedzUsuń
 7. Do anonimowego z godz.
  22:43 ,ciekawy jestem czy taki sam zainteresowany byłeś jak startował Jaworski, i czy wtedy zadawałeś takie same pytania .A tak nawiasem mówiąc to dla społeczności zagórskiej Jaworski zrobił całe wielkie G.....O , razem ze swoim zastępcą i dlatego całe WIELKIE G.....O dostaną 21 listopada.
  mieszkaniec centrum Zagórza

  OdpowiedzUsuń
 8. HMMMM I DALEJ NIE WIADOMO CO ZROBIŁ.
  W TAKIM RAZIE NIC NIE ZROBIŁ, TYLKO SIĘ PODPINA POD INNYCH, ALE NA WYCZYNACH PANA ZAJĄCA MOŻE ZA DALEKO NIE ZAJECHAĆ :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Anonimowy wielbiciel dużych liter (w internecie oznacza to KRZYK) napisał:
  "...TYLKO SIĘ PODPINA POD INNYCH, "- pewnie podpina się nieudolnie pod rządzącego pana Bogusława J., no bo kto ma więcej sukcesów od Słoneczka Zagórza??? Tenże wielkoliterowy anonimowy napisał także: "ALE NA WYCZYNACH PANA ZAJĄCA MOŻE ZA DALEKO NIE ZAJECHAĆ :)" - założenie - wbić wyborcom do głów, że Nowak=Zając, czyli wg anonimowego całe zło, jakie dosięgło Zagórz przed elekcją Bogusława J. to wina Zająca, a teraz ten cwaniak Nowak weźmie do urzędu Zająca na zastępcę i odtworzy tzw. układ Jacka Z. Oj, pani(e)wielkoliterowa(y) - czy ktoś się da nabrać na takie bzdety? Oczywiście oprócz zwolenników Bogusława J. ...
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 10. EJ MĄDRALO Z DALEKA MASZ NAS ZA KOMPLETNYCH IDIOTÓW. JEST OCZYWISTĄ OCZYWISTOŚCIĄ ŻE ERNI BURMISTZ RÓWNA SIĘ POWRÓT ZAJĄCA& SPÓŁKI z o.o.
  Ktoś bardzo fajnie napisał:
  Wyborca kreślił starannie
  Głosy oddając gremnialnie
  Lecz zdębiał wyniki czytając
  Gdy z Ernesta zrobił się Zając
  Do tego z ekipą starą
  Upiorów kłótliwych marą...

  OdpowiedzUsuń
 11. UWAGA!!!WYBORCO ZAGÓRSKI GŁOSUJĄC NA NOWAKA TAK NAPRAWDĘ WYBIERASZ ZAJĄCA!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 12. Anonimowy napisał:
  EJ MĄDRALO Z DALEKA MASZ NAS ZA KOMPLETNYCH IDIOTÓW. JEST OCZYWISTĄ OCZYWISTOŚCIĄ ŻE ERNI BURMISTZ RÓWNA SIĘ POWRÓT ZAJĄCA& SPÓŁKI z o.o.
  Oooo, pani rzecznik dała głos ??? Tak światle, literacko... Miałbym za kompletnych idiotów tych, którzy uważaliby, że Nowak=Zając.Ale takich będzie mało, oczywiście poza zwolennikami Bogusława J.
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 13. Oj człowiecze rzeczywiście ty chyba jesteś z bardzo dalekiego daleka, że się łudzisz że ludzi którzy wiedzą, że NOWAK=Zając jest mało. Wiedzą to wszyscy tylko zwolennicy starego systemu (30% elektoratu) głośno o tym nie mówią ;-)

  OdpowiedzUsuń
 14. I tak wygra obecny burmistrz ! A to dlatego że wybudował wodociągi, kanalizację, dwa stadiony, drogi wszystkie mają nowiutki asfalt, a my wszyscy mamy prace i możemy wybierać w ofertach jakich tylko chcemy ….

  Więc moi drodzy głosujcie na obecnego burmistrza i na kolejne 4 lata dostatku i szczęścia.

  OdpowiedzUsuń
 15. WSZYSCY PIANĘ BIJĄ A O ZASŁUGACH PANA ERNESTA CISZA. GGGGŁŁŁUUUCHAAAA CCCIIISSSSZZZZZAAAAAAAA :):)MOŻE WYMYŚLICIE CHOCIAŻ JEDNĄ ZASŁUGĘ BO JAKOŚ TAK GŁUPIO

  OdpowiedzUsuń
 16. jedna zasługa zna Staroste :)

  OdpowiedzUsuń
 17. A ja zapytam wprost: Panie Zuba czy ma pan ukraińskie pochodzenie?

  OdpowiedzUsuń
 18. Nie bardzo rozumiem co ta kwestia ma do rzeczy, ale odpowiedź brzmi nie. Przynajmniej nic mi na ten temat nie wiadomo. Jeśli już mówimy o jakiś domieszkach krwi, to mam pewne podejrzenia co do nacji szwedzkiej;-) Bodajże moja pra pra babcia nazywała się z domu KLAMUT i pochodziła z Haczowa. Nie wiem czy to prawda ale słyszałem, że w tamtych stronach funkcjonuje takie podanie, że w okresie potopu szwedzkiego część szwedzkich najeźdzców postanowiła zostać w Rzeczpospolitej i założyła tam kolonię. Jak było naprawdę? Nie wiem trudno zaprzeczyć,że mam trochę szwedzkie rysy ;-))) Mówiąc poważnie!!! Reasumując Jestem i czuje się w 100% POLAKIEM wyznania rzymskokatolickiego otwartym na wszystkie nacje i kultury
  Czy takie wyjaśnienia w kwestii etnicznej Pani/Panu wystarczą?

  OdpowiedzUsuń
 19. Niewątpliwie nazwisko Zuba czy Zubik mogą świadczyć o takim a nie innym pochodzeniu. Dla mnie osobiście jest potwierdzeniem "tutejszości" delikwenta. A za to że w gorących powojennych czasach ktoś z obawy nie przemianował się np. ze Stiepaniuka na Szczepaniaka/Stefaniaka itp. - ode mnie wielki szacun.

  OdpowiedzUsuń
 20. Odnośnie Pana Ernesta proponuję przejrzeć protokoły z posiedzeń Zarządu Powiatu oraz z sesji Rady Powiatu. Robiłem to dość systematycznie przez ostatnie 3 lata więc nie mam wątpliwości że zawsze działał w interesie naszej gminy.

  OdpowiedzUsuń
 21. Kwestiom wyznania, narodowości, krzyża, nazwisk i wszystkich podobnych spraw niezwiązanych merytorycznie z zadaniami burmistrza należy dać odpór w czasie kampanii. Tematy te podane w niewłaściwym sosie dzielą wg niewłaściwych kryteriów. Pan Jerzy ma racje że wybory samorządowe (zwłaszcza w przypadku naszej maleńkiej gminy) nie powinny przebiegać wg. podziału politycznego. Jedyny właściwy podział to chyba na "MY" społeczność gminna i "ONI" czyli wszystkie podmioty od których nasze przyszłe władze są/będą w stanie udziabać kawałek tortu. Ważne jest to by przyszłe władze (dotyczy to bardziej Rady niż Burmistrza) nie stały/stanęły po stronie "ONI" ale to się okaże po pierwszych sesjach na których ustalane jest wynagrodzenie burmistrza i diety radnych. Tu pytanie do Pana Jurka: Jakie jest Pana stanowisko w sprawie wysokości diet/wynagrodzeń urzędników i jednostek podległych samorządom (dot. zarówno powiatu jak i gminy) ? Powinny być niższe, wyższe? Jakie powinny być podatki lokalne np. od nieruchomości? Czy takie jak obecne (chyba na poziomie warszawskim)czy może takie jak minimum przewidziane w ustawie?

  OdpowiedzUsuń
 22. do anonima z 11.41
  zobacz chociazby to:
  http://ernestnowak.pl/2010/09/21/na-ernesta-nowaka-mozna-liczyc/
  pzdr.

  OdpowiedzUsuń
 23. NADAL ZERO KONKRETÓW W SPRAWIE OSIĄGNIĘĆ PANA E.W TEJ SYTUACJI NA PEWNO NA NIEGO NIE ZAGŁOSUJĘ.JEST ZBYT CICHOCIEMNY :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Anonimowy napisał:
  "Oj człowiecze rzeczywiście ty chyba jesteś z bardzo dalekiego daleka, że się łudzisz że ludzi którzy wiedzą, że NOWAK=Zając jest mało. Wiedzą to wszyscy tylko zwolennicy starego systemu (30% elektoratu) głośno o tym nie mówią ;-)"
  Cóż, napewno jakiś procent mieszkańców dobrze wspomina "epokę Zająca" [czy to na tę okoliczność wyrób wędliniarski firmy S... nosi nazwę "zająca" ??? :-))))], choćby dlatego, że nie miały miejsca takie jaja jak za Bogusława I Wielkiego. Zarzut pod adresem p.Nowaka, że chce usadzić na stołku "wice" Zająca, osobiście uważam za, delikatnie mówiąc, nonsensowny. Nie sądzę też, żeby głos na tym blogu zabrał akurat w tej sprawie p.Nowak, bo jakiekolwiek tłumaczenie z jego strony bardzo ucieszyłoby wybitnie aktywnych teraz na blogu zwolenników Wielkiego B(oba)Budowniczego, który zastał po Zającu Zagórz ściekiem i syfem płynący, a zostawił tak ucywilizowany, że głowa mała... Acha, mała też rzeka i okoliczne laski - tyle śmieci do nich wywieziono... Jak zacząłby się Nowak tłumaczyć - no tak, czyli winien, bo tylko winny się tłumaczy... itd, itd...
  A tak poważnie - widać, że ekipa jaworowych ludków chwyta się każdego sposobu - z wyssanymi z palca zarzutami włącznie, tu każdy chwyt poniżej pasa jest nie tylko dozwolony, ale nawet mile widziany. Brak merytorycznych zarzutów - no to trzeba Nowaka błotem obrzucić, opluć - zawsze się coś przylepi...
  Pochodzenie, narodowość, wyznanie - nie zapominajcie, że tu był tygiel narodowościowy, jak w całej II RP. W malutkiej miejscowości w Bieszczadach, gdzie urodził się mój ojciec, mieszkali Polacy, Rusini (taki termin jeszcze z lat panowania Franciszka Józefa -Ruthenen), Ukraińcy, Niemcy, Żydzi. Żyli obok siebie, mieszkali, pracowali - bez względu na różnice językowe, kulturowe, wyznaniowe, byli, jak podawali w przedwojennych statystykach "miejscowy" wyznania takiego czy innego, ale byli obywatelami Polski. Wyciąganie teraz komuś, że ktoś z jego przodków był Ukraińcem (a może Łemką, Hucułem, a może tylko Polakiem ale grekokatolikiem?)jest bez sensu. A może innym da się wyciągnąć przodka Żyda (gorzej, jak po kądzieli, bo Żydem jest się po matce), a może cyklistę czy masona, o przebrzydłym komuchu nie mówiąc...
  Swego czasu pisałem, że tak mały Zagórz, a tyle sporów, złych emocji, jak niemalże w stolYcy...
  Czas i wyborcy zweryfikują to wszystko już niedługo...
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.