sobota, 2 października 2010

Popieram Ernesta Nowaka w wyborach na burmistrza. O mandat radnego powiatowego powalczę w barwach PIS-u

Tytułowe informacje mają ścisły związek z piątkową (01.10) konferencją prasową, w trakcie której Ernest Nowak ogłosił oficjalnie swoją wolę ubiegania się o stanowisko burmistrza Zagórza w zbliżających się wyborach samorządowych. W trakcie tego spotkania wspólnie z: Bogdanem Rzońcą - wicemarszałkiem województwa podkarpackiego, Wacławem Krawczykiem - starostą sanockim,
Stanisławem Falem - radnym powiatowym z ramienia PSL, Piotrem Uruskim - radnym powiatowym z ramienia PiS,  Adamem Siembabem - dyrektorem SP ZOZ w Sanoku oraz Ewą Baranowską  i Taduszem Pająkiem (odpowiednio: rzeczniczką i pełnomocnikiem komitetu wyborczego Ernesta Nowaka) - miałem przyjemność i zaszczyt zarekomendowania kandydatury Ernesta Nowaka na burmistrza Miasta i Gminy Zagórz. Uczyniłem to w imieniu własnym reprezentując jednocześnie Wojciecha Pruchnickiego - powiatowego pełnomocnika Partii Prawo i Sprawiedliwość, który nie mogąc osobiście uczestniczyć w spotkaniu upoważnił mnie do przekazania informacji, o tym iż lokalne struktury PiS popierają kandydaturę Ernesta Nowaka w wyborach na burmistrza Zagórza.
PiS popierając Ernesta Nowaka tworzy jednocześnie własne listy kandydatów do rady gminy Zagórz oraz rady powiatu sanockiego. Kilka tygodni temu podjąłem decyzję aby zaangażować się w te działania i ubiegać się o mandat radnego powiatowego z ramienia tej partii. Dlaczego? Nie jestem zwolennikiem upolityczniania samorządów ale z drugiej strony mam świadomość, iż w obecnych realiach społecznych i politycznych niewiele da się zrobić dla naszej społeczności bez wsparcia: radnych wojewódzkich, senatorów czy posłów oddanych zagórskim sprawom. Do tego grona z pewnością należy zaliczyć takich polityków związanych z PiS jak: wicemarszałek Bogdan Rzońca,  wicemarszałek Sejmu  Marek Kuchciński, radny wojewódzki Leszek Ciepły, poseł Piotr Babinetz czy wreszcie działający w Klubie Radnych PiS radny wojewódzki Tadeusz Majchrowicz - lider podkarpackiej "Solidarności". Za sprawą swojej dotychczasowej działalności zawodowej i społecznej miałem okazję poznać osobiście tych ludzi. Jestem przekonany o ich ogromnym zaangażowaniu w sprawy naszego regionu. Dlatego postanowiłem przyłączyć się do tej drużyny.
Mam świadomość tego, iż moje zaangażowanie polityczne może zmienić wiele rzeczy w moim życiu. Na pewno nie zmieni się jedno. Zrobię wszystko aby mój blog był nadal płaszczyzną do otwartej debaty społecznej na tematy istotne dla rozwoju naszej małej ojczyzny. Dlatego też serdecznie zapraszam do współpracy niezależnie od pochodzenia, wyznania i sympatii politycznych. Videorelacja z konferencji prasowej Ernesta Nowaka, już niebawem.


45 komentarzy:

 1. Gratuluje Jurek odważnej decyzji o starcie i oficjalnym już poparciu Ernesta. Trochę tylko szkoda, że skoro zaangażowałeś się osobiście w wybory nie spróbowałeś swoich sił w walce o burmistrzowanie- kampania wyraźnie mogła na tym skorzystać (np. byłby 4 do debaty ;).
  Nie bardzo rozumiem tylko swoistego dualizmu PiS-u, z jednej strony popierającego komitet Ernesta a z drugiej tworząc własną listę... Ale najważniejsze, że będzie z kogo wybierać i oby dostali się najlepsi a z jakich list, nie ma znaczenia ;)
  Miło brzmi, także Twoja deklaracja niezależności medialnej, choć to wyborcy i czytelnicy zweryfikują w której roli bardziej Cie widzą. Jak już kiedyś pisałem na łamach Twojego blogu namawiając do startu, nie bardzo wierzę w powodzenie takiego mariażu- obym się mylił czego z serca życzę ;)
  www.jakubosika.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Jurku, to Twoja, moim zdaniem, bardzo dobra decyzja. Takich radnych potrzebuje Powiat Sanocki.
  Z jednym mam problem - nie można być jednocześnie dobrym radnym i dziennikarzem cenzurującym innych "w dwójnasób".
  Wpis pana Jakuba Osiki wyraźnie sugeruje, że go pozostawiłeś samemu obie. Powodzenia w działalności samorządowej. Dziennikarskiej - nie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kompletnie nie rozumiem, dlaczego Pan Jakub pisze o gratulacjach w sprawie odważnej decyzji Jerzego Zuby. Czy naprawdę trzeba mieć w sobie odwagę graniczącą z heroizmem, by startować z list Prawa i Sprawiedliwości? Taką odwagę trzeba mieć, startując z list PO. W Prawie i Sprawiedliwości jest to normalne :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. I bardzo dobrze że w końcu startuje ktoś kompetentny. Myślałem że nie pójdę do tych wyborów bo szczerze mówiąc nie maił bym na kogo głosować, ale skoro pojawia się taki kandydat jak pan Ernest Nowak to będę głosował na niego.
  Panu Jaworskiemu nie ufam, pana Osiki nie znam. Za to szanuję profesjonalizm i doświadczenie pana Nowaka. Tyle w temacie.
  Zagórzanka.

  OdpowiedzUsuń
 5. Panie Jakubie , ma Pan rację z tym swoistym dualizmem PiS-u , bo według mnie to PiS potrzebuje Ernesta a nie Ernest Pis-u .
  TOMI

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla jasności w temacie moich ról dziennikarza i początkującego polityka;-)
  Otóż z dniem wczorajszym zawiesiłem na okres kampanii wyborczej swa działalność dziennikarską na łamach GC "Nowiny" oraz portalu nowiny24.pl dotyczącą obszaru Powiatu Sanockiego. Swoje spojrzenie na lokalna rzeczywistość będę przedstawiał odtąd na łamach mojego bloga. A co do ostatniego wpisu. Kto kogo bardziej potrzebował to ostatecznie rozstrzygną wybory. POZDRAWIAM.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ernesta zdecydowanie poparł starosta Sanocki Wacław Krawczyk i to jest bardzo dobry duet - Nowak burmistrzem, Krawczyk - Starostą. Brawo Panie Krawczyk trzeba stawiać na młode pokolenie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Panie Jurku , taka jest prawda , ludzie w naszej gminie potrzebują nowej jakości czyli Ernesta a niekoniecznie PiS-u .Kto komu będzie jadł z ręki to się okaże po wyborach , ale patrząc po gwiazdach znowu wyjdzie na moje .
  To samo dotyczy innych partii, których dygnitarze nie mają zielonego pojęcia o problemach zwykłych ludzi a ich euforyczne uniesienia przedwyborcze nie mają racjonalnego uzasadnienia.
  Ludziom tu na dole w mieście , na wsi potrzebny jest człowiek , który zna nasze problemy i potrafi je rozwiązać a nie partyjni bonzowie realizujący zadania jakie nakreśliła im matka partia.
  ERNI trzymaj rękę na pulsie i to ty rozdawaj karty a inni niech Ci czyszczą buty.
  TOMI

  OdpowiedzUsuń
 9. Z uporem maniaka pisałem na tym blogu o APOLITYCZNOŚCI radnych.Owszem, stowarzyszenia i alianse przedwyborcze, ale bez partii. Czy nie ma w Zagórzu wystarczającej liczby osób nie związanych z jakąkolwiek partią, kompetentnych, zaangażowanych w pracę społeczną i zawodową na tym terenie? Zaraz pewnie ktos napisze, że bez poparcia partyjnego nie wygra się wyborów, nie da się potem sprawować mandatu. NIEPRAWDA!
  Szanowni wyborcy! popatrzcie na przynależność partyjną kandydatów w tych wyborach i oceńcie ich dotychczasową działalność, czy koniecznie to muszą być ludzie związani z partiami. Chciałbym zauważyć, że nawet kandydat tylko POPIERANY przez jakąś partię, ma już zobowiązania na starcie. A to zawsze musi rodzić podejrzenia o jego bezstronności w późniejszej działalności!
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 10. Wyborca kreślił starannie
  Głosy oddając gremnialnie
  Lecz zdębiał wyniki czytając
  Gdy z Ernesta zrobił się Zając
  Do tego z ekipą starą
  Upiorów kłótliwych marą...

  widz z bliska

  OdpowiedzUsuń
 11. Pewnie fajnie by było, aby "odpartyjnić" samorządy. Jednak tak do końca nie jest to możliwe. Wygrana dla wygranej to jeszcze za mało. Pieniądze na wszelkiego rodzaju inwestycje "są przecież upolitycznione". I nikt i nic tego nie zmieni.

  OdpowiedzUsuń
 12. Działam trochę w partii (PO) i moim zdaniem trochę nie tak jak Państwo piszecie.
  Nie spotkałem się z żadnymi naciskami czy „wytycznymi z centrali”. Sam nigdy też nie działałem „poza” obowiązującym prawem.
  Nie jestem zwolennikiem upartyjnienia, ale moim zdaniem nie ono jest najgorsze.
  Gorsze jest „kolesiostwo”, czyli stosunki nieformalne, które funkcjonują: „Dziś ja Ci to, jutro ty mi”… Jak się da to przyjąć do pracy bez konkursu, albo „ustawić” konkursik. Niewygodne prawdy przemilczeć lub zmanipulować…
  W takich zachowaniach nie ważna jest „metka” partyjna, tylko uczciwość, charakter i to „kto ile komu naobiecywał”.
  Pozdrawiam, D.Zubik (www.agora.sanocka.org)

  OdpowiedzUsuń
 13. Widać że pan Ernest stawia na współpracę z panem starostą Krawczykiem. Gdyby obydwaj panowie wygrali wybory było by to najlepsze co może spotkać naszą gminę. Jak wiadomo pan Jaworski nie dogaduje się ani z starostą ani z marszałkiem. Bez tych dwóch ludzi trudno jest cokolwiek załatwić na "wyższym szczeblu". Wszyscy wiedzą że pieniądze są właśnie w urzędzie marszałkowski. A pan Jaworski do tej pory ściąga z marszałkostwa ochłapy.

  OdpowiedzUsuń
 14. Panie Darku...nic dodać nic ująć. Zgadzam się z Panem całkowicie.
  Z partyjnym pozdrowieniem;-)
  Jurek Zuba

  OdpowiedzUsuń
 15. Do anonimowego z godz. 02:43 , nie wiem dlaczego z uporem maniaka powtarzasz pierdoły na temat powrotu Zająca wraz z Ernestem.
  Ernest tworzy NOWĄ JAKOŚĆ I NOWĄ RZECZYWISTOŚĆ a czas Jacka Zająca już minął , miał swoje 16 lat i to wystarczy .
  Ernest dąży do odmłodzenia Rady i trzeba mu w tym pomóc a nie rzucać kłody pod nogi. Ma szerokie poparcie starosty sanockiego Pana Wacława Krawczyka , więc dajmy mu szansę , przestańmy straszyć ludzi Zającem . Tak to jest , że jak się nie ma dobrego i merytorycznego programu ,taki jak ma Ernest , na wybory samorządowe to pisze się pierdoły wzięte z filmów s-f.
  TOMI

  OdpowiedzUsuń
 16. Panie Darku ,pisze pan o kolesiostwie ale to właśnie kolesiostwo panuje w zarządzie ZUT-u z Zagórzu i biorą w tym udział pana partyjni koledzy z panem Łukaszem na czele , który jest kandydatem na radnego z list PO.
  Panie Darku , więcej pokory i samokrytyki.
  TOMI

  OdpowiedzUsuń
 17. Pan Nowak stawia na współpracę z ze starostą Wacławem Krawczykiem. To wybija argument koleżką pana Jaworskiego jakoby wracało stare. Taktyka na straszenie panem Zającem szerzona przez pana Jaworskiego poszła w las. Pana Zająca nie ma w tych wyborach i pora się z tym pogodzić. Jest dwóch świetnych kandydatów pan Wacław Krawczyk i pan Ernest Nowak, tylko dla nich warto pójść do wyborów.

  OdpowiedzUsuń
 18. Kuba i ernest to bardzo fajni, inteligentni młodzi ludzie. Nie ma w nich agresji politycznej i tego wszyscy konkutenci możeci im zazdrościć. apeluję do Was zostawcie wszystkich innych i dogadajcie się dla dobra Zagórza

  OdpowiedzUsuń
 19. Do Tomi
  pytanie czy program Ernesta opiera się na znajomości ze Starostą, pytam gdzie ten Program jest gdzie go można przeczytać no gdzie ?
  widz z bliska

  OdpowiedzUsuń
 20. Panie Darku należy dodać jeszcze jednego serdecznego kolesia pana dyr. Gok-u Rudiego.


  A tak na marginesie to chłop będzie miał dylemat co począć czy popierać (oficjalnie) obecnego burmistrza Zagórza, czy...

  Panie Darku takie bajki to może pan opowiadać małym dzieciom na dobranoc.
  Co do kandydatury Ernesta na burmistrza jest nadzieja na normalność i profesjonalizm w naszej gminie.
  Wreszcie zawita prawdziwa praca , a nie udawanie, że się ciężko pracuje. Wreszcie może zaczną spływać do nas pieniądze, a nie tylko się o nich mówi od czterech lat, wreszcie pan burmistrz przestanie cuda opowiadać o niejakich oszczędnościach przetargowych.
  Brawo Ernest tak trzymać.

  OdpowiedzUsuń
 21. Wykształcenie i doświadczenie jakie posiada pan Ernest już powinno wystarczyć.
  Proszę porównać kwalifikacje i doświadczenie obecnego burmistrza?
  Idźmy dalej jakie doświadczenie w pracy ma z-ca burmistrza, sekretarz, dyr, Goku , pani z-ca skarbnika, pani od pozyskiwania środków unijnych. To wszystko jest żałosne, pora już to zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 22. Dariusz Zubik napisał:
  "Nie jestem zwolennikiem upartyjnienia, ale moim zdaniem nie ono jest najgorsze.
  Gorsze jest „kolesiostwo”, czyli stosunki nieformalne, które funkcjonują: „Dziś ja Ci to, jutro ty mi”… Jak się da to przyjąć do pracy bez konkursu, albo „ustawić” konkursik. Niewygodne prawdy przemilczeć lub zmanipulować…"
  Jedno zazwyczaj idzie z drugim, choc na podstawie swoich wieloletnich obserwacji (16 lat pracy w urzędzie)śmiem twierdzić, że kolesiostwo jest kolesiem partyjniactwa - i ma się dobrze ponad partyjnymi podziałami... To też wpienia! Bezpartyjni, pod warunkiem zaangażowania w pracę, sensownego programu działania i UCZCIWOŚCI maja takie same szanse na osiąganie sukcesów, jak partyjni działacze.Żaden starosta, wojewoda czy prezydent miasta nie odważy się nie współpracować z takim radnym lub burmistrzem. Tak więc słowa p.Zubika o tolerowaniu "mniejszego zła", jakim jest upartyjnienie, to za przeproszeniem, klasyczny przykład "ustawiania" i tolerowania partyjniactwa, w całym złym znaczeniu tego słowa!
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 23. A tak jeśli chodzi o o konkursy w gminie. Mogę się o wiele założyć, że wygra Pani, która od jakiegoś czasu pracuje w Urzędzie i również startuje do konkursu. Czas pokarze.

  OdpowiedzUsuń
 24. Skoro rozpocząłem, może uda mi się skończyć.
  Nie czuję się pozostawiony samemu sobie, mam mocną ekipę gwarantującą wysoką jakość kampanii. Poparcie dla Ernesta nie jest dla mnie żadnym zaskoczeniem i nie oznacza wrogości dla np mojej wizji przyszłości Zagórza.
  Odwaga Jurka decyzji, to nie start z takiej czy innej listy lecz zmiana stron barykady- powrót będzie bardzo ciężki o ile w ogóle możliwy.
  Poparcie ze strony Pana Zająca to truizm- jeżeli ktoś to neguje albo nie ma czystych intencji albo jest bardzo słabo poinformowany. Chyba, że radni WTR-u wystawią innego kandydata na burmistrza- to zmieniam zdanie. Nie rozumiem tylko dlaczego ma to być zarzut a takie odniosłem wrażenie.
  Co do współpracy z Panem Starostą- jest ona wynikiem wieloletniej koalicji jaką tworzą w radzie powiatu- osobiście także bardzo wysoko oceniam sobie naszą współpracę z Panem Starostą dzięki której Powiat Sanocki naprawdę wiele zyskał (jeżeli wyborcy pozwolą nie będzie większych problemów do jej odtworzenia po wyborach).
  Szeroki front poparcia jaki KWW Ernesta uzyskał to jego bardzo mocna strona ale także zagrożenie- jest on pochodną "starego" układu rządzącego onegdaj w Zagórzu (to nie wada tylko fakt) oraz przy braku doświadczenia w samodzielnym zarządzaniu może być bardzo niekomfortowy dla niezależności nowego burmistrza.

  OdpowiedzUsuń
 25. Panie Jakubie. Niewątpliwie ma Pan bardzo mocną ekipę,a pewnie i zasoby finansowe jednej z partii. Jestem głęboko przekonany, iż kampania w Pana wykonaniu będzie opierać się na wykorzystaniu doświadczenia lokalnych dziennikarzy wywodzących się z Sanoka. Jeżeli poziom kampanii będzie na podobnym poziomie jak Pana partyjnego kolegi kandydującego na stanowisko Burmistrza Sanoka to nie mamy o czym mówić.
  Jeżeli w partiach politycznych nie ma kolesiostwa to dlaczego większość stanowisk po wyborach Samorządowych w 2006 r. w Gminie Zagórz obsadzili ludzie związani z Platformą Obywatelską (która poprała w poprzedniej kampanii Pana Jaworskiego) lub z Radiem Bieszczady???
  PS Śmieszy mnie jak Pan i koledzy z Platformy Obywatelskiej podpisują swoje komentarze adresami swoich stron internetowych. Ale od dziś jest Pan dla mnie www. :)

  OdpowiedzUsuń
 26. - Ekipę mam apolityczną i mocną merytorycznie o czym wkrótce będzie można się przekonać.
  - Finansuję całą kampanie wyłącznie ze środków własnych oraz moich kandydatów- ani grosze od Platformy Obywatelskiej- o czym będzie można się przekonać.
  - Kampania będzie opierać się na wizji rozwoju Zagórza a nie na doświadczeniach lokalnych dziennikarzy- o czy będzie można się przekonać.
  - Poziom jaki zaprezentuje mój kolega z Sanoka (rozumiem, że chodzi o Sławka Miklicza) będzie na wysokim poziomie- o czym będzie można się przekonać.
  - Nie mam osobiście absolutnie nic wspólnego z angażowaniem ludzi do UMiG Zagórz a jeżeli zostali tam w jakiejś mierze zatrudnienie ludzie wywodzący się z Radia Bieszczady- to świadczy dobrze o doborze kadr w Radiu- zresztą z reguły, ludzie wywodzący się z RB świetnie sobie radzą gdziekolwiek się znajdują ;)
  - O ile wiem tylko Łukasz Woźniczak był w PO w czasie kiedy został przyjęty UMiG Zagórz (po dłuuuugim wakacie- o czym już onegdaj na niniejszych łamach wspominałem). Nie miałem z tą decyzją absolutnie nic wspólnego choć w pełni ją rozumiem.
  - Internet to komunikacyjna autostrada przyszłości, zaś adresy www to jej drogowskazy- jeżeli nie ma się nic do ukrycia powinno się je maksymalnie eksponować w celu ułatwienia kontaktu i zbliżenia- nic na to nie poradzę choć wiem jak mało to romantyczne...

  OdpowiedzUsuń
 27. - "poparcie p. Zająca to truizm"- p. zając jak każdy obywatel ma prawo popierać kogo chce;
  - "stary układ rządzący" - to element zastraszania wyborców filmem pt "Powrót do przeszłości";
  - "brak doświadczenia w samodzielnym zarządzaniu"- p. Ernest był przecież sekretarzem gminy a z tego co wiadomo do dziś jest na stanowisku "samodzielnym" co wiecej braku kompetencji do zarządzania nie można mu zarzucić- czyt. cv www.ernestnowak.pl
  -co zaś dotyczy braku niezależności - p. Ernest chyba jedyny w gminie Zagórz startuje jako kandydat niezależny pod swoim własnym nazwiskiem więc bez obaw skoro miał odwagę być niezależny od początku to taki już pozostanie
  więc podsumowując- PRZYGANIAŁ KOCIOŁ GARNKOWI...

  OdpowiedzUsuń
 28. -... i dlatego nie widzę nic złego w tym, że Pan Zając popiera Ernesta- w przeciwieństwie do osób które powyżej twierdzą zgoła inaczej.
  - Jeżeli "stary układ rządzący" wywołuje u Ciebie lęk to faktycznie moja słowa możesz odczytać jako zastraszanie- jeżeli odczuwasz radość powinieneś je raczej odczytać jak dobrą nowinę- nie mam wpływu na Twoje uczucia Sz.P.
  - Sekretarz Gminy czy "samodzielny specjalista"- przy całym szacunku, to administracja średniego szczebla, natomiast przez "samodzielne zarządzanie" rozumiem stanowisko na którym jest się szefem dysponującym budżetem, z całym zespołem ludzi pod sobą za których bierze się pełną odpowiedzialność, jak np burmistrz
  - co do niezależności ;) tak liczne grupy popierających (WRT, PiS, KWW Ernesta Nowaka, Starosta Sanocki z własnym komitetem, koledzy radni powiatowi np. Stanisław Fal z PSL, wspomniany Pan Jacek Zając) z pewnością nie stanowią o niezależności kandydata a jak wystawią rachunek za poparcie, co jest zupełnie naturalne w polityce tej samorządowej również, to przekonamy się jak dalece Ernest potrafi wykazać się asertywnością- czego mu z serca i w dobrze pojętym interesie także mojej gminy życzę.
  - "Przyganiał kocioł garnkowi"- jest dla mnie w ogóle nie zrozumiałe- proszę o rozwinięcie tego wątku a żeby ewentualnie nie zanudzać czytelników zapraszam do skorzystania z adresu: kuba.osika@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 29. Jeszcze tylko jedno- niestety na stronie www.ernestnowak.pl zbyt wiele dowiedzieć się nie można ponieważ większość zakładek jest "w przygotowaniu". Mam nadzieję, że szybko zostanie to uzupełnione bo o profesjonalizmie autorów reprezentujących Ernesta to niestety nie świadczy...

  OdpowiedzUsuń
 30. Panie Jakubie , pisze Pan , iż Ernest Nowak nie ma doświadczenia w samodzielnym zarządzaniu ,
  wynika z tego , że zarządzanie radiem jest wystarczającym doświadczeniem na fotel burmistrza .
  Druga sprawa to może by Pan określił precyzyjnie w czym doradza pan wicewojewodzie , proszę podać konkretnie w czym , bo mam wrażenie iż ma pan typowy stołek dawnego komisarza politycznego , który rozdziela stołki dla swoich partyjnych kolesiów .
  Co do Ernesta , to gość ma samodzielne i odpowiedzialne stanowisko , chyba że pisanie wniosków to pikuś w porównaniu z kierowaniem radiem.
  Co do pańskich "mocnych " kandydatów to gdzie oni są , gdzie oni byli do tej pory , że nie byli widoczni dla naszych miszkańców.
  Widać , że się objawią przed wyborami po kaskę.
  I jeszcze jedna sprawa , jak to jest , że tak bardzo kocha pan Zagórz a pańskie dzieci chodzą do szkoły w Sanoku ,czyżby nasze zagórskie dzieci były"inne" .
  I jak to jest , że ponad 20 lat mieszkał Pan poza Zagórzem ?
  Panie Jakubie trochę więcej pokory i honoru.
  TOMI

  OdpowiedzUsuń
 31. Zapomniałem panie Jakubie dodać , że ludzie idący do powiatu z list PO nie mają żadnego merytorycznego przygotowania , przynajmniej jeśli chodzi o gminę Zagórz ich aktywność była na poziomie zerowym, więc jeżeli Pan mówi o swojej ekipie która gwarantuje wysoką jakość to pan nie mówi całej prawdy .A dlaczego , ponieważ Pan nie jest kojarzony z naszym zagórskim środowiskiem nie zna pan problemów tutejszych mieszkańców i tak samo tych problemów nie czują pańscy ludzie.
  Nie neguję pańskiego zagórskiego pochodzenia , ale powoływanie się ciągle na dziadków jakoś nie przystoi , tu trzeba mieszkać tu trzeba żyć tu muszą chodzić do szkoły pańskie dzieci , wtedy Pan będzie te tematy czuł i będzie pan prawdziwym zagórzaninem .
  Widzę też jakąś antypatię w stosunku do innych pańskich rywali a w szczególności do Ernesta Nowaka, czyżby strach przed rywalem , który ma poparcie od lewej do prawej strony politycznej , i faktycznie głęboką wiedzę nie radiowca ale fachowca .
  Gminy nie stać na kolejną zabawę w burmistrzowanie , czas na zmiany , które przyniosą gminie rozwój i wprowadzą ją w 21 wiek.
  TOMI

  OdpowiedzUsuń
 32. - Zarządzanie prywatną spółką prawa handlowego, lub własna działalność gosp. to dobre doświadczenie aczkolwiek mam świadomość, że to nie to samo co samorząd- i dlatego gdyby nie wsparcie licznych przyjaciół samorządowców pewnie bym się nie zdecydował na start.
  - Kompetencje Ernesta (przepraszam, że nie używam formuły Pan ale jesteśmy na "Ty" więc nie szczerze by to brzmiało) uważam za bardzo duże- dlatego od dawna zapowiadam moją ewentualną propozycję współpracy. Jego doświadczenie w samorządzie oraz i naprawdę ogromna znajomość gminy Zagórz to wartości nie do przecenienia, idealnie uzupełniają moje słabe strony.
  - Jako doradca zajmuję się m.in. kontaktami Pani Wojewody z przedstawicielami Rządu, delegacji zagranicznych i innych oficjalnych gości. Do moich obowiązków należy także współpraca z jednostkami samorządu terytorialnego. Dział kadr znajduję się równoległym skrzydle urzędu.
  - Co do mich kandydatów- gdy zostanie oficjalnie ogłoszona lista będzie można wyrobić sobie zdanie co do ich dotychczasowej działalności oraz motywacji i kompetencji.
  - Wreszcie co do moich dzieci (nie są jeszcze w wieku szkolnymi) i rodziny- to ja startuje w tych wyborach i zastrzegam sobie oraz wszem i wobec, że odpowiem na każde pytanie dotyczące mojej osoby lecz rodzina jest całkowicie poza tematem zgodnie z obietnicą jej złożoną.
  - co do ilości mojej pokory i honoru- nie mnie to oceniać ale za dobrą radę dziekuję.
  jakub osika (imię i nazwisko)

  OdpowiedzUsuń
 33. Sz.P. Tomi;
  - Myli Pan/i listę moich kandydatów z listą Platformy Obywatelskiej (o którą też jestem spokojny)
  - Zagórz jest nie tylko mkiejscem pochodzenia moich korzeni ale także moja mekką, miejsce obecnego i docelowego zamieszkania oraz mimo, ze dość długo z różnych względów mieszkałem gdzie indziej - moim miejscem na świecie w którego życiu zawsze uczestniczyłem, choć nie zawsze w sposób widoczny dla otoczenia.
  - Nie widzą cienia antypatii do Ernesta w moich wypowiedziach i postawie.
  - w pełni zgadzam się z ostatnim stwierdzeniem, że;
  "Gminy nie stać na kolejną zabawę w burmistrzowanie , czas na zmiany , które przyniosą gminie rozwój i wprowadzą ją w 21 wiek."
  jakub osika

  OdpowiedzUsuń
 34. Może w końcu panie Osika powie pan co pan myśli o panu Jaworskim? Podgryza pan kostki pana Nowaka a największy Szkodnik w naszej gminie się z tego cieszy. Niech pan nie będzie jak dziecko, zamiast tworzyć różnice między wami niech pan pomyśli o perspektywach dalszej współpracy z panem Nowakiem. Dziwna sprawa wszyscy chcą współpracować z panem Nowakiem tylko pan Jaworski i pan Osika piętnują go za wszystko co robi.
  Na koniec niech pan odpowie na proste pytanie (po nim będę miał lepszy obraz tego co pan zamierza) czy pana zdaniem lepszym kandydatem na burmistrza jest pan Nowak czy pan Jaworski???

  OdpowiedzUsuń
 35. Panie Jakubie dziękuje za szczerość ale mam jeszcze jedno pytanie , dlaczego nie możecie pracować z Ernestem dla Zagórza R A Z E M , bo w jednym z wywiadów powiedział Pan , iż siebie jako zastępcy burmistrza nie widzi ale odwrotnie tak.
  Wasza współpraca dla Zagórza przyniosła by wiele dobrego a animozje przedwyborcze nie są dobrym prognostykiem na przyszłość.
  Przemyślcie to panowie .
  TOMI

  OdpowiedzUsuń
 36. Bardzo proszę o nie używanie, moim kontekście, skrótu „Pana partyjni kolesie”. Jeśli ktoś jest moim kolegom to niezależny to od jego poglądów politycznych. Jeśli chodzi zaś, o partię to tworzy ją grupa osób, które deklarują się, że popierają określony statut i program. Ni mniej, ni więcej. Nie ma obowiązku zaprzyjaźniania się (całe szczęście).
  Pozdrawiam (i zapraszam na www.agora.sanocka.org)

  OdpowiedzUsuń
 37. jakie przygotowanie miał Jaworski jak kandydował na burmistrza - ZADNE> Zapytajcie się Bogusława, ile i gdzie pracował i czy to bylo związne z samorzadami. Chodowla pstrągów tęczowych to nie to samo co zarzadzanie rozrastajacącym się za jego kadencji urzędem i niestety nie rozwijającą się Gminą.

  OdpowiedzUsuń
 38. Panie Jurku bardzo gratuluję decyzji
  o wyborze na radnego.Znam Pana i bardzo cenie.Nie popieram jednak tego, że opowiada się Pan za Ernestem
  Nowakiem, zwłaszcza,ze ten Pan nie wyraża się o Panu zbyt pochlebnie.Wiem to z wiarygodnych zródeł.Wraz ze swoim sztabem wyborczym na "czele" z Pająkiem ( który też nie ma dobrego zdania o Erneście,ha,ha i o tym mówi wśród swoich kolegów)wysmiewa się z Pana poglądów politycznych.Uważam ,że niepotrzebnie się Pan angażuje w tą burmistrzowską , śmieszną kampanię. To taka moja przyjacielska opinia. Naprawdę życze Panu powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 39. Ja w niektórych sytuacjach również niepochlebnie wyrażam się o Erneście. Nie wszystkie jego decyzje są według mnie trafne. Ale uważam, iż na chwilę obecną ERNEST JEST NAJLEPSZYM KANDYDATEM NA BURMISTRZA ZAGÓRZA. Na naszych relacjach ciążą pewne zaszłości, ale zostawiliśmy je pod grubą kreska i chcemy popatrzeć w przyszłość konstruktywnie. Myślę, że sukcesywnie nabieramy do siebie coraz większego zaufania i będziemy współtworzyć coraz sprawniej i skutecznej działający team. A co do Tadeusza Pająka? Nie wnikam w jego relację z Ernestem. Tadeusz to facet z dużym poczuciem humoru. Ja mam do siebie bardzo duży dystans tak więc żartowanie na temat moich poglądów politycznych jakoś przeżyję.
  Dzięki za miłe słowa. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 40. Anonimowy napisał - jakże bardzo pasuje tu słowo "ANONIMOWY"...
  "Nie popieram jednak tego, że opowiada się Pan za Ernestem
  Nowakiem, zwłaszcza,ze ten Pan nie wyraża się o Panu zbyt pochlebnie.Wiem to z wiarygodnych zródeł.Wraz ze swoim sztabem wyborczym na "czele" z Pająkiem ( który też nie ma dobrego zdania o Erneście,ha,ha i o tym mówi wśród swoich kolegów)wysmiewa się z Pana poglądów politycznych"
  A ten pan, co to napisał, wiem z wiarygodnych źródeł, ma zeza, jak pije herbatę, to nie wyjmuje łyżeczki ze szklanki, siorbie, jak je zupę i nogi mu śmierdzą...
  Osobiście mam pogląd, który wyraziłem i podtrzymuję - traktuję kandydowanie p.Jurka z listy PiSu jako koniunkturalizm polityczny i tyle. Ciekawe, czy gdyby u władzy było (lub do niej dochodziło) SLD czy jak się ta partia teraz nazywa, to czy też startowałby z listy tej partii...
  Argumenty, używane na tym blogu, że bez poparcia rządzących w województwie, powiecie, NIC się nie da zrobić, są bez sensu. Każdy MUSI współpracować z demokratycznie wybranymi władzami miasta i gminy, chocby były z przeciwnego bieguna politycznego. Takie podejście do tego zagadnienia pogłębia i utrwala takie układy polityczno - towarzyskie. Po 16 latach pracy w strukturze urzędu samorządowego wiem, co mówię. Każda władza z nadania politycznego jest wplątana we wszystkie działania swojej partii i działa na jej korzyść w sposób mniej lub bardziej zawoalowany...Oraz na korzyść jej członków...
  Lubię Pana Jurka, ale jego decyzji o politycznym zaangażowaniu nie pochwalam. Ale jest dorosły i wie, co robi...

  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 41. Tak przy okazji... Słownik języka polskiego,wyd.1979, tom II, str.347 podaje: "Niepochlebny, nie przynoszący zaszczytu, chluby; niechlubny, niekorzystny,ujemny".
  Ja jesli mam o kims niepochlebna opinie, to po pierwswze nie głoszę jej wszem i wobec, a po drugie - nie utrzymuje kontaktów z takimi ludźmi.
  Może Pan Jerzy miał na mysli to, że nie zawsze zgadza się z pogladami lub stanowiskiem p.Nowaka, potrafi je skrytykować, ale chyba słowo "niepochlebnie" jest troche nie na miejscu.
  W tej cholernej polityce, Panie Jurku, łapią najpierw za słówka, a potem za gardło... Niech Pan o tym pamięta...
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 42. I have a bad feeling about this.
  Obi Wan Kenobi.

  OdpowiedzUsuń
 43. Pan Ernest Nowak jest najlepszym kandydatem na Burmistrza Zagórza. Może wreszcie w szkołach w Nowym Zagórzu na przełomie września i października będzie zawsze ciepło. O tym pisze ostatni Tygodnik Sanockie, tytułując wiadmość "Zimny wychów". Tak jest każdego roku, że młodzież, nauczyciele i obsługa marzną.
  Cieszę si eniezmiernie, iż Pan Jerzy Zuba strtuje do powiatu. Wspólnie można zrobić bardzo dużo.
  PS Czy to ta szkoła, gdzie ktoś bliski zatrudnia "kogoś" bliskiego?

  OdpowiedzUsuń
 44. Parę słów do anonimowego. Trafiłeś jak kulą w płot pisząc o moim stosunku do kandydata na Burmistrza Ernesta Nowaka i Jerzego. Anonimowemu chyba się czasy pomyliły " wiem to z dobrych źródeł". To chyba jakaś obsesja.Masz pecha. Gdybym miał inny stosunek to kandydata na burmistrza to nie podjął bym się roli pełnomocnika. Chyba jesteś anonimowy cały purpurowy z zazdrości.Z powodu sprawnie działającego sztabu wyborczego.Jako pierwsi zarejestrowaliśmy kandydatów na radnych, jako pierwsi zarejestrowaliśmy kandydata na burmistrza. Do tego rozpoczęcie kampanii z udziałem wielu znacznych gości i mediów. Moje relacje z Jerzym. Najlepiej mogą o tym powiedzieć dwie osoby. Ja i Jerzy. Za często się spotykamy aby się nie znać nawzajem.
  Po prostu anonimowym, rzucasz kalumnie i nie masz odwagi się podpisać. Jako anonimowy też mogę powiedzieć, na Twój temat wiele spraw powołując się na dobrze poinformowane osoby. Ale ja w przeciwieństwie do Ciebie nie gram na tym poziomie.Jerzy a Tobie dziękuję, że nie dałeś się wmanewrować w takie tematy.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.