piątek, 15 października 2010

Propaganda sukcesu po zagórsku. Ukazał się biuletyn informacyjny Miasta I Gminy Zagórz

Chcesz go poczytać to kliknij w fotografię okładki obok. W końcu ukazał się! Jest efektem dosłownie radosnej twórczości anonimowych urzędników zagórskiego magistratu, którzy jednakowoż nie mieli odwagi podpisania się pod optymistycznymi tekstami  zawartymi w  "Biuletynie Informacyjnym Gminy Zagórz"? Moje wrażenia po lekturze? Niespodzianki nie było, gdyż tego rodzaju periodyki zwłaszcza w okresach przedwyborczych zawsze mają  sławić wielkość i geniusz lokalnych przywódców. W tym konkretnym wypadku Bogusław Jaworski kreowany jest na skutecznego i światłego gospodarza, który niczym biblijny Mojżesz już prawie przywiódł swój lud do Ziemi Obiecanej. Jak się to ma do rzeczywistości? Poczytajcie i osądźcie Państwo sami. 
Osobiście dostrzegłem  jedną ale niezwykle pozytywną (oby nie tylko PR-owską) przemianę w postępowaniu naszego włodarza. Z treści jednego z artykułów (patrz: str. 6) wynika, iż dla Bogusława Jaworskiego autorytetem wartym cytowania w gminnych wydawnictwach stała się wreszcie Pani Skarbnik Ryszarda Bartosik, którą jeszcze nie tak dawno Bogusław Jaworski wręcz z maniakalnym uporem chciał zwolnić przy okazji publicznie pomawiając. Szkoda, że Pani Skarbnik w biuletynie było dane powiedzieć tylko o aktualnej kondycji finansowej gminy, która rzeczywiście jest niezła. Anonimowi autorzy biuletynu ani słowem nie wspominają że "chude lata" dopiero przed nami. Nie na darmo stare przysłowie mówi: po na choćby potop! Tak czy inaczej ogromnie się cieszę się, że Bogusław Jaworski nie rozwija swojej teorii ekonomicznej dotyczącej oszczędności przetargowych. Za to bez wątpienia nasz aktualny burmistrz świetnie prezentuje się w tańcu (patrz: str.12)...

14 komentarzy:

 1. O godz. 17.10 na e...coś tam w artykule "Ukazał się Biuletyn Informacyjny Gminy Zagórz" wstawiłem poniższy komentarz po 11 innych.
  Co ciekawe czytelnicy e...coś tam w odróżnieniu od Pana Jerzego zachwyceni są Biuletynem i jego treścią...
  Ciekawe, czy Tomasz Cenzor "puści" mój komentarz.
  Sami oceńcie czy łamie jakieś zasady.


  "No to pojechali po całości...
  Ciekawe dlaczego tak "obiektywny" i "opiniotwórczy" portal i komentujący sprawy zagórskie ni słowem nie wspomną o pierwszym wydaniu "Echa Zagórza". Periodyk ten przedstawia w sposób mocno odmienny od "Biuletynu" sprawy zagórskie i "sukcesy" tejże gminy w ostatnich latach.

  Dziwi też postawa Pana Tomasza Święcha jako członka Towarzystwa Wspierania Rozwoju Gminy Zagórz, które jest wydawcą "Echa".

  Panie Tomku !!!

  Wstydzi się Pan członkostwa w Towarzystwie które nie boi się krytykowac ???
  A może boi się Pan otwartej i szerokiej - nie ograniczonej biuletynowymi ramami - dyskusji ?
  Coś mi świta, że to początek kampanii burmistrza Zagórza na niniejszych łamach ;->

  Panowie Osika i Nowak... DRŻYJCIE !!!"


  tetetka

  OdpowiedzUsuń
 2. Też napisałem komentarz na eSanoku, że dziwi mnie brak info o "Echu...". Puścili... Tetetki też... :-)))
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 3. Panie Jurku, gratuluję Panu za wspaniały komentarz. Szczególnie, gdy chodzi o Panią Skarbnik. Jaworski w ostatniej desce ratunku, podpiera się autorytetem Pani Skarbnik. Śmieszne doprawdy. Dopiero zakończyła się sprawa w sądzie, gdzie poniewierał skarbniczkę, wylewając jej na głowę najgorsze pomyje, a teraz udaje, że skarbniczka jest wiarygodna. Fałsz i obłuda przedwyborcza.

  OdpowiedzUsuń
 4. Panie Jurku, czy Pan też zauważył, że w tym Biuletynie przesadzili z "wizerunkiem" Jaworskiego. W moim odczuciu jest to kampanijna sesja zdjęciowa w cienkim wydaniu. Czas na zmiany. Nie dopuśćmy, aby gminna głupota dostała skrzydeł i wyfrunęła na następne cztery lata, bo doleci ku niebiosom i będziemy mieć zaćmienie Słońca.

  OdpowiedzUsuń
 5. Na stronie 10 Biuletynu wylicza atrakcje wypoczynku dzieci z naszej gminy na kolonii w Muszynie Pani Joanna Bryndza - pracownik Zespołu Obsługi Szkół w Zagórzu. Sponsorem wypoczynku, jak również jego organizatorem był ksiądz Jan Krynicki, Urząd Miasta i Gminy w Zagórzu oraz KRUS. Z tego wypoczynku powinny korzystać dzieci rolników (KRUS) oraz z biednych rodzin z naszej gminy. Słyszałam, że korzystały z tego wypoczynku dzieci Państwa Bryndzów, myślę, że w związku z tym taka obszerna relacja Pani Joanny Bryndzy z tego wypoczynku dzieci z naszej gminy. Jeśli to prawda, to wstyd!

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy z 17.17 pisze"śmieszne to wszystko". Tak, może śmieszne, ale prawdziwe. Jeśli to prawda z tymi Bryndzowymi dziećmi, to skandal!

  OdpowiedzUsuń
 7. Anonimowy z 17.17 pisze"śmieszne to wszystko". Tak, może śmieszne, ale prawdziwe. Jeśli to prawda z tymi Bryndzowymi dziećmi, to skandal!

  OdpowiedzUsuń
 8. Pokusiłem się o komentarz w pewnej sprawie na e-sanok. pl i,niestety, brakło odwagi, y go pokazać, choć w pełni biorę odpowiedzialność (w tym karną) za swoje słowa.

  OdpowiedzUsuń
 9. Super Biuletyn teraz to widać ile zostało zrobione!!! No i nie mało!!!
  Nawet nie miałem pojęcia że aż tyle!!!
  Bardzo dobra informacja która masę ludzi uświadomi!!!
  A UCHO ZAGÓRZA to niby poco mieli puszczać na esanok jak to tylko Gminie by zaszkodziło same bzdety.
  hahahaha

  Już zaczynacie spowrotem robić brudną kampanię!!! WSTYD!!!

  aha

  zgadzam się z ptc śmieszne to wszystko!!!

  serfer

  OdpowiedzUsuń
 10. Przeczytałem ten biuletyn i jestem z szokowany, że nasza Gmina tak wspaniale się rozwija, a Pan Burmistrz zrobił tyle dobrego, tylko, że ja jakoś tego nigdzie nie widzę. Wystarczy spojrzeć na ranking gmin 2010 (Europejska Gmina – Europejskie Miasto) żeby zobaczyć jaki mamy dobrobyt w Naszej Gminie. Ranking wskazuje, które samorządy w Polsce mogą poszczycić się największymi osiągnięciami w pozyskiwaniu środków unijnych. I tak na szybko podam miejsca niektórych gmin (na 159 miejsc)
  8.Cisna, 35.Baligród, 67.Lesko, 80.Tyrawa Wołoska, 84.Sanok(m.), 104.Bukowsko, 105.Komańcza, 106.Besko, 107.Zagórz, 145.Sanok(w.)
  Komentować tego nie będę, bo chyba każdy sam potrafi wyciągnąć wnioski

  OdpowiedzUsuń
 11. Nieładnie robić sobie kampanię na chorych dzieciach.W takich sytuacjach lepiej czasami pozostać pokorniejszym i skromniejszym, może anonimowym, a nie tak od razu na pierwsze strony gazet.

  OdpowiedzUsuń
 12. a co z tymi dziećmi państwa Bryndzów czy to prawda, że również były na tym wypoczynku w Muszynie?? czy były one uprawnione do tego wyjazdu?? Panie Jerzy może Pan tę sprawę wyjaśnić?

  OdpowiedzUsuń
 13. W M.......... C...... też organizuje niby wypoczynek dla biedny z ubogich rodzin a tak na prawdę to przyjeżdżają dzieci adwokatów lekarzy itp. więc nie dziwcie się że pani Bryndza wzięła swoje dzieci .A jeśli chodzi o C...... To mój siostrzeniec przypadkiem parę lat temu będąc na praktykach został poproszony o zrobienie porządku jak przeczytał miejsce pracy rodziców to był przerażony kto kto naprawdę korzysta Owszem byli tam dzieci też z biedniejszych rodzin ALE DLACZEGO nie tylko BIEDNI???? Więc sami rozumiecie OSZCZĘDZAMY KRAJ w KRYZYSIE nie jedną placówkę trzeba by było sprawdzić np. Tych co korzystają z pomocy społecznej siedząc za granicą a powinni podpisywać co 2 tygodnie w urzędzie pracy to by było wiarygodne że on niem żadnych dochodów a wozi się BRYKAMI ZA NIEZŁĄ SUMKĘ

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.