wtorek, 23 listopada 2010

Doradź burmistrzowi

Wybory, wybory i po wyborach! Teraz we wszystkich samorządach trwa proces formowania się struktur władzy. Kto będzie przewodniczącym Rady Miejskiej? Którzy z radnych jej wiceszefami? Kto na sekretarza urzędu? Powoływać swojego zastępcę czy rządzić gminą samodzielnie? Czy wszyscy dotychczasowi kierownicy urzędu powinni nadal pozostać na  swoich stanowiskach? Oto niektóre z wielu dylematów przed, którymi stanął także burmistrz elekt Ernest Nowak. W trakcie kampanii wyborczej nasz nowy włodarz zapewniał, że chce i potrafi słuchać głosu ludu. Aby ułatwić mu wsłuchanie się w gminny vox populi, zachęcam Szanownych Czytelników do zgłaszania Waszych pomysłów i uwag odnoszących się m.in. do powyżej zasygnalizowanych treści. Proszę o merytoryczną i rzeczową dyskusję.

78 komentarzy:

 1. Cóż, nie umieścił Pan, Panie Jurku, drugiej części protokołu kontroli MGOKiSu, tej związanej z Zakuciem. Uważam, że mimo wszystko jest to jedna z tych spraw, któa jednak powinna zostać załatwiona do końca- stara władza jakoś nie zdążyła, może nowa się z tym upora. Podejrzewam, że wnioski personalne po tej kontroli też trzeba byłoby wyciągnąć...
  Sprawy dla nowego burmistrza - organizacyjne, związane z Urzędem, to pewnie sam podejmie, a lista tematów do wzięcia na warsztat jest tak długa, jak ode mnie do Zagórza... :-)))))
  Życzę spokojnej kadencji nowemu Burmistrzowi.
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz rację Obserwatorze to bardzo ważna sprawa. Osobiście będę doradzał Panu Burmistrzowi Nowakowi sporządzenie czegoś na kształt bilansu otwarcia, w którym sprawa skoczni powinna się niewątpliwie znaleźć. Wnioski i decyzje personalne zostawmy Panu Burmistrzowi. Ze swojej strony proponuję aby nie tylko w sprawie skoczni odejść na tyle ile pozwala prawo od ducha rewanżyzmu szukania winnych. Po wyborach mamy dobrą sytuację. Burmistrz ma na starcie stabilną i wyraźną większość w radzie. Nie zmarnujmy tego potencjału. Nie brnijmy w rozliczenia, szukania winnych. Myślmy o tym jak szybko (w temacie sportów zimowych): zjednoczyć środowisko działaczy narciarskich, uruchomić skocznie narciarskie i wyciąg.

  OdpowiedzUsuń
 3. Panie Jerzy , Ernest Nowak jest dorosłym człowiekiem , który ma swoje plany i pewne założenia i pańska pomoc nie jest mu potrzebna .
  Odnoszę wrażenie , że zaczyna Pan kręcić się wokół nowego burmistrza w poszukiwaniu stanowiska dla siebie co żle o panu świadczy, pańska pomoc w trakcie kampanii też była na poziomie zerowym a co niektórzy pańscy koledzy wręcz robili Panu Ernestowi antykampanię.

  OdpowiedzUsuń
 4. Co do skoczni , to pewnie Pan wraz z panem Adamem zostaniecie prezesami tej skoczni.
  Panie Jerzy Zagórzowi potrzebne są wodociągi a dopiero póżniej można mówić o skoczni.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jureczku jak tam Twoja praca w Iwoniczu Zdroju , dalej aktualna ?
  Elvis

  OdpowiedzUsuń
 6. Panie Jerzy!
  Po raz kolejny słyszę, żeby zostawić, nie brnąć itd. Sprawia to wrażenie, jakby nawet Panu zależało na odłożeniu tej sprawy do najgłębszej szuflady... Sprawa Zakucia bulwersowała wiele osób, tak wynikało z postów na Pana blogu. To była także sprawa dwóch klubów, uorawnień trenerskich p.Kiszki itd.Osobiście będę nękał tym tematem ten blog, bo napisano pod moim adresem,że powinienem przeprosić p.Kiszkę, bo on ma te uprawnienia i LICENCJĘ trenerską.A do tej pory nie wiem, kto ją widział... Była to też sprawa zarządzania majątkiem miasta i gminy, jakim bez wątpienia jest ośrodek Zakucie.
  Duch rewanżyzmu - hmmm, czyżby cytował Pan tow.Wiesława ???
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 7. Kilka osób powinno na zawsze pożegnać się z urzędem. Nie będe wymieniał nazwisk bo to nieelegancko. Pan Nowak nie powinien mieć skrupułów, niekompetencja, nieudolność nie mają prawa królować w tej gminie.
  Co zrobi pan Nowak? Nie wiem.
  Słowo w innym temacie, jak myślicie kto będzie Przewodniczącym Rady?

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja nie muszę "kręcić się" wokół nowego burmistrza gdyż mam z nim stały i dobry kontakt. Mój udział w jego wygranej jest oczywisty i niepodważalny gdyż to właśnie mój blog był właściwie jedynym krytycznym wobec poczynań ekipy burmistrza Jaworskiego medium. (nie licząc Echa Zagórza o wyraźnie wyborczym charakterze)Po wyborach mam ten komfort, iż mogę wybierać w propozycjach zawodowych. Jeśli Pan Nowak złoży mi takową na pewno ją rozważę i dokonam wyboru. Do zabierania głosu w sprawach społecznych gminy oprócz zainteresowań dziennikarskich, prawa demokracji upoważnia mnie dodatkowa legitymacja w postaci wysokie poparcia, które otrzymałem w mijających wyborach. Coś jeszcze mogę Panu lub Pani wyjaśnić?

  OdpowiedzUsuń
 9. Moim zdaniem pan Jerzy przydał by się w Urzędzie. Pora na zmontowanie naprawdę silnego zespołu. Wyznacznikiem powinny być tutaj kompetencje a nie powiązania towarzysko partyjne jak w przypadku rządów pana Jaworskiego.
  Mam wielu zdolnych ludzi z naszej gminy komu bardziej jak nie im będzie zależało na rzetelnej pracy?
  Pora stawiać na swoich.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ad vocem Elvisowi
  Pisząc o moich perspektywach rozwoju zawodowego miałem na myśli m.in. Gminę Iwonicz - Zdrój. Moja współpraca z tamtejszym samorządem układa się bardzo owocnie. I tu podobnie jak w przypadku Zagórza czekają mnie rozmowy. Rozumiem frustrację niektórych urzędników, którzy czują że ich czas w UG Zagórz dobiega końca. No cóż jak to się mówi raz się jest na wozie, a raz pod wozem.
  Nie wiem kto będzie cyt. "prezesem Skoczni". Kolegę Prezesa Adama Kiszkę pomimo pewnych nieporozumień z przeszłości bardzo cenię i szanuję. Na niwie dziennikarskiej jak tylko mogę pomagam mu w promocji talentu Michała Milczanowskiego, którego jestem fanem. Pisząc o rewanżyzmie mam na na myślę sytuacje jak te z początku kadencji Bogusława Jaworskiego, który tropił wielkie afery wokół oczyszczalni ścieków i mostu w Łukowem. Czym te sprawy się skończyły wszyscy wiemy.

  OdpowiedzUsuń
 11. Prawdopodobnie wiele osób będzie chciało przybyć na zaprzysiężenie burmistrza. Wiemy jak było 4 lata temu po "przewrocie". Teraz frekwencja była jeszcze większa więc chętnych też pewnie będzie więcej. Samych radnych, pracowników UMiG, sołtysów i przewodniczących osiedli powinno być min. 40 osób. Może należy rozważyć zorganizowanie pierwszej sesji (zaprzysiężenie) w sali kinowej w godzinach popołudniowych. Będzie okazja sprawdzić naocznie relacje w pomiędzy Radą a burmistrzem. Co Pan na to panie Jerzy? Zaapeluje Pan o to na forum publicznym?

  OdpowiedzUsuń
 12. Panie Zuba. Pan przebiera nogami żeby dostać jakiś stołek. " Mam niepodważalne zasługi..." Zasługi w klęczeniu Pana u wszystkich kandydatów, i u Krawczyka aby dostać jakieś stanowisko. Jedynie niepodważalne zasługi do włażenie każdemu kandydatowi do pewnej części ciała żeby dostać stanowisko. I to jedyna zasługa. Zawsze znajdzie się jakiś temat w którym może Pan doradzać, albo być specjalistą. Byle załapać się na jakiś płatny stołek. Tylko żeby nerwy znowu Panu nie puściły!.Ukaże się na blogu?

  OdpowiedzUsuń
 13. Tak tak najdłużej naklęczałem się u Bogusława Jaworskiego aż mnie kolana do dziś bolą ;-)

  OdpowiedzUsuń
 14. Wyczytałem w ustawie: "Pierwszą sesję nowo wybranej rady gminy zwołuje przewodniczący rady poprzedniej kadencji na dzień przypadający w ciągu 7 dni po ogłoszeniu zbiorczych wyników wyborów do rad na obszarze całego kraju".

  1.Czyli pierwsza sesja najpóźniej w środę za tydzień.
  2.Gorzka pigułka dla Pana Malca.

  OdpowiedzUsuń
 15. Dajcie ludziska spoko z przecenianiem możliwości wpływu Zuby na rzeczywistość zagórską. To tylko imaginacje właściciela blogu, który sam się kreuje i marzą mu się jakieś "wpływy"!

  OdpowiedzUsuń
 16. No to ja mam taka propozycje:
  Czesław Łuc - przewodniczący
  Różycki i Bryndza - wiceprzewodniczący
  Czech Roman - przewodniczący komisji rewizyjnej
  Kadrowa Monika

  OdpowiedzUsuń
 17. Panie Zuba. Nie puszczą Panu nerwa i to również się ukaże ?

  OdpowiedzUsuń
 18. Znam Pana Adama Malca - ma on swój Honor i wie jak godnie ustapić
  Gorzej z p. jaworskim ...

  OdpowiedzUsuń
 19. Jeśli mam doradzać to referat oświaty wymaga zmiany dyrektora - na obywatela polskiego, sekretarz niech idzie do m. Sanoka, dyrektor Rudnicki do radia RMF FM, komórka do spraw środków unijnych do wymiany, i paru jeszcze zasiadaczy biurkowych min. referat inwestycji łącznie z trzęsącym portkami Tarnawą ...

  OdpowiedzUsuń
 20. Do "ja" Jak ten blog jest całkowicie nieopiniotwórczy to nie marnuj swojego czasu załóż sobie swoją witrynę albo skrobnij coś na e lub i-sanoku.

  OdpowiedzUsuń
 21. ,,, Panie Jerzy wiesz pan czemu pan przegrał? boś pan chciał w pojedynkę wygrać. na pana blogu nigdzie nie widziałem żeby pan promował swoich ludzi z listy,,, a to błąd bo nie zrobiliście tym samym potrzebnych procencików... mądr Polak po szkodzie co nie?

  OdpowiedzUsuń
 22. Bardzo jestem ciekawe w jaki sposób zostanie dokonane oficjalne przekazanie władzy. Znów taki mały paradoks. Czeka to dwóch największych dotychczasowych oponentów: Pana Malca i Pana Jaworskiego. Wyszło na to że podzielili swój los.

  OdpowiedzUsuń
 23. Szefowa zagórskiej oświaty z całą pewnością ma polskie obywatelstwo

  OdpowiedzUsuń
 24. Przegrałem bo przegrałem a promowałem Tych, którzy mieli takie życzenie

  OdpowiedzUsuń
 25. Pan sekretarz Woźniczak już "poszedł" do Sanoka. Został tam radnym. Chyba że to zbieżność nazwisk.

  OdpowiedzUsuń
 26. źle się wyraziłem ... szefowa zagórskiej oświaty to ukraińska nacjonalistka... więc jak taki ktoś może uczyć nasze dzieci patriotyzmu, a jak ma zaznaczać ważne dla nas święta narodowe ...

  OdpowiedzUsuń
 27. Nie do końca poszedł sobie, bo jeśli burmistrz Nowak podkreślam słowo jeśli - chciałby go odwołać to będzie potrzebował akceptacji większości radnych... Królewskiego Miasta Sanoka. Tak stanowią przepisy

  OdpowiedzUsuń
 28. Panie Erneście!!!! Potrzeba zmienić wizerunek Zagórza... Ludzie tędy tylko przejeżdżają i nic ich nie zachęca do skrętu w prawo tylko mkną dalej na Lesko. Żadnej promocji typu Zagórz wita, zaprasza, żegna,... Brudne i walące się budynki pordzewiałe ogrodzenia, brak parkingów itp.

  OdpowiedzUsuń
 29. Naszą gminę zamieszkuję ludność pochodzenia ukraińskiego pochodzenia, która ma ustawowe prawa do kultywowania swoich tradycji, historii i języka. Żyjemy przecież w Unii Europejskiej. Wiem, że Pan Burmistrz Nowak ma wiele dobrych pomysłów na harmonijne funkcjonowanie Polaków i Ukraińców w naszej gminie

  OdpowiedzUsuń
 30. No tak. Jurku masz rację. Ale będzie smaczków powyborczych. Pytanko formalne: Od jakiego momentu rady-elekt zostaje radnym a w zasadzie od jakiego momentu jest chroniony tym swoistym immunitetem?

  OdpowiedzUsuń
 31. Nie jestem pewien ale wydaje mi się, że z momentem złożenia ślubowania

  OdpowiedzUsuń
 32. No właśnie. Jeśli tak jak piszesz to los Pana Łukasza w rękach przew. Malca. Robi się coraz ciekawiej. Przegrani mogą mścić się zza grobu.

  OdpowiedzUsuń
 33. Jeszcze dwa słowo a'propos kierownictwa oświaty. Myślę, że dobrym szefem lub szefową może być obywatel polski (wymóg ustawowy) Polak, Ukrainiec, Niemiec, Żyd, Włoch jeśli będzie szanował polską rację Stanu a w obecnych czasach powinien a wręcz musi być DOBRYM MENEDŻEREM!!!!

  OdpowiedzUsuń
 34. Dlaczego Pana Malca? Nie rozumiem? Mówimy o radzie Miasta Sanoka. I nie przesadzajmy z tym grobem. Radnym się bywa lub nie

  OdpowiedzUsuń
 35. Jeszcze żołnierski meldunek a'propos opiniotwórczości (czytaj: poczytności mojego bloga)w liczbach z dnia wczorajszego"
  Liczba odwiedzin 2002
  Liczba niepowtarzalnych użytkowników: 1051
  W niedalekiej przyszłości planuję stałe publikowanie swych statystyk

  OdpowiedzUsuń
 36. Wygrzebałem w statucie miasta Sanok że radny swoich uprawnień nabywa po złożeniu ślubowania. Więc wyścig z czasem. Jeśli nowa władza chce bezboleśnie usunąć Pana Łukasza powinna zmobilizować przew. Malca. Czy przypadek Pana Woźniczaka to jedyny w naszym urzędzie/jednostakach i podmiotach podległych czy może ktoś jeszcze łapie się na immunitet?

  OdpowiedzUsuń
 37. Acha kumam, ale taka forma podejścia do sprawy wydaje mi się mówiąc delikatnie mało elegancka

  OdpowiedzUsuń
 38. Jurku: Pana Malca bo to on zwołuje sesję po której burmistzr-elekt zostanie burmistrzem z uprawnieniami do rozwiązania umowy z P. Łukaszem.

  OdpowiedzUsuń
 39. Ot mądrego warto posłuchać. Widzisz "ja" ile to się człowiek ciekawych rzeczy dowie jak prowadzi swojego bloga ;-) Dzięki Leśne Oko

  OdpowiedzUsuń
 40. A kto mówi że ma być elegancko? Będziemy śledzić wyścig.

  OdpowiedzUsuń
 41. Ja zawsze mam takie artystyczne skrzywienie i lubię żeby było elegancko i estetycznie. No cóż przeżyliśmy Zająca i Jaworskiego to i do Nowaka przyjdzie przywyknąć jak mawiał Pawlak ;-))))))

  OdpowiedzUsuń
 42. ... będę uparty!!! czy pan panie Jerzy choć raz widział p. Biłas na uroczystościach ważnych rocznic państwowoych? ... a wiem , że od szkół też nie wymagała udziału w nich!!! guzik mnie obchodzi tolerancja Unijna ... działająca tylko w jedną stronę.

  OdpowiedzUsuń
 43. To co Jurku: Agitujesz za pierwszą sesją w kinie? Byłaby to niepowtarzalna okazja żeby poznać chociaż z twarzy poszczególnych radnych oraz uświadomić ludziom że sesje ją jawne i każdy może w nich uczestniczyć. Byłoby też miło gdyby publicznie na takiej sesji radni uchwalili wysokość swoich diet i wynagrodzenie burmistrza. Prawdziwy cymes.

  OdpowiedzUsuń
 44. W ciągu czterech lat w trakcie uroczystościach państwowych (3maja 11 listopada) Panią Marię Biłas na własne oczy widziałem dwa razy (oczywiście mogłem ja przeoczyć w tłumie)
  Na pewno Pani Dyrektor była obecna podczas sadzenia Dębów Katyńskich obok Krzyża Milenijnego

  OdpowiedzUsuń
 45. Wybory się skończyły tak więc już nie agituje a mówiąc poważnie pomysł jest w dechę i go POPIERAM

  OdpowiedzUsuń
 46. Odnośnie narodowości. Każdy z nas jeśli tkwi na naszym terenie od pokoleń ma przemieszaną krew. Z wypowiedzi atakującego Panią Biłas stwierdzam że to on jest nacjonalistą czy wręcz szowinistą. A może jest po prostu jednym z wielu zacietrzewionych górali przybyłych na nasze tereny w latach 50/60.

  OdpowiedzUsuń
 47. W wydziale oświaty oprócz Pani Biłas do zwolnienia jest jeszcze żona pana radnego z Poraża , który załatwił jej pracę u Jawora.

  OdpowiedzUsuń
 48. Rozumiem Jurku że będziesz na tej pierwszej sesji niejako służbowo i w razie czego to obejrzymy ją sobie na blogu.

  OdpowiedzUsuń
 49. Wracając na chwilę do wyborów to muszę przyznać , że radny Roman zrobił sobie niezłą kampanię wyborczą za społeczne pieniądze.

  OdpowiedzUsuń
 50. Pan Zarzyczny jej poprzednik za to był zawsze!!!

  OdpowiedzUsuń
 51. Co do Pana Łukasza. Można go spławić w sposób prawny. Likwidując etat. I po krzyku. Żaden immunitet wówczas nie chroni. A sobie na to zasłużył.

  OdpowiedzUsuń
 52. Myśle (choć pewien nie jestem) że likwidacja stanowiska a wypowiedzenie umowy to dwie różne rzeczy. "Immunitet" chroni właśnie przed rozwiązaniem umowy o pracę. Na pewno jest to dyskusyjne i w ostateczności mogłoby się okazać że paru miesiącach(latach) sądzenia się (skąd my to znamy?) gmina(my) poniosłaby olbrzymie koszty z tytułu odszkodowań, odpraw, kosztów sądowych, itp. Niewątpliwie w tej sprawie powinien wypowiedzieć się sam zainteresowany i np. odejść tak jak to kiedyś zrobił Ernest.

  OdpowiedzUsuń
 53. rzeczywiście mam przodków górali... polskich górali

  OdpowiedzUsuń
 54. anonimowy napisał:
  "rzeczywiście mam przodków górali... polskich górali"
  prawdziwi górale to ze wzgórz Golan... :-))))))
  A swoją droga jestem zadziwiony masą pomysłów kogo i kiedy oraz dlaczego zwolnić... Czy naprawdę p.Nowak potrzebuje tego typu rad ??? Przepracowałem 16 lat w urzędzie (4 kadencje różnych opcji politycznych), za każdym razem ruchy kadrowe (największe za PiSu: największa ilość zwolnionych i na to miejsce przyjęcia i to w większej ilości)nastepowały po mniej więcej 3-6 miesiącach.
  Wydaje mi się poza tym, że p.Jurek miał na myśli sprawy merytoryczne, ważne dla mieszkańców, a nie rozgrywki personalne.
  No, chyba najważniejsza sprawa to ta kanalizacja - czy już zakończyły się prace, czy poprzedni zarząd nie dociągnął tego do końca?
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 55. Ech góralu, będę miało dziś ubaw. Pisząc "góral polski" masz zapewne na myśli "podhalański". Podhale to część Małopolski. Ech góralu mało-polski...

  OdpowiedzUsuń
 56. Zgoda Obserwatorze. Merytorycznie: Zacząłbym od żądania przedstawienia stanów finansów jednocześnie przez obecnego (jeszcze) burmistrza i stanowiska elekta w tej sprawie. Ponoć są bardzo duże rozbieżności w tej kwestii a mówi się że gmina jest (a w zasadzie będzie po zapłaceniu rachunków za kanalizację) mocno zadłużona. Reszta jest pochodną stanu finansów. Po przedstawieniu stanu finansów zaproponowałbym radnym dyskusję publiczną na temat wysokości diet i wynagrodzeń które też jak najbardziej powinny być pochodną finansów. Po tym ich poznamy. Swoją drogą ciekawe czy gdzieś na spotkaniach wyborczych poruszane były kwestie wynagrodzeń i diet przyszłych włodarzy.

  OdpowiedzUsuń
 57. Panie Jurku czy moze Pan podać liste Nowych Radnych. Moga to byc nieoficjalne wyniki.
  pozdrawiam Wierny czytacz

  OdpowiedzUsuń
 58. W pierwszej kolejności zmiana nieudolnego i niekompetentnego Sekretarza Gminy, następnie zmiana Pani Dyrektor Naszej Oświaty, oraz Dyrektora MGOKiS (nie będę już komentował rządów tych dwóch osób, bo pewnie brakło by miejsca) z tymi ludźmi Pan Nowak nie może współpracować!!!

  OdpowiedzUsuń
 59. Duzo ludzi widzi potrzebe zwolnienia Pani Biłas (sam tez osobiscie zgadzam sie ze jest to niezbedne - powie to kazdy kto mial lub ma do czynienia z zagorska oswiata) ale czy ktos ma ewentualnego kandydata na jej miejsce? Pytam z ciekawosci zeby sprawdzic czy typ pokryje sie z moim... :)

  Panie Jurku gratuluje dystansu i spokoju w odpowiedziach na bezsensowne zarzuty dotyczace Panskiej osoby. Gratuluje tez bloga i statystyk.

  Panu Ernestowi gratuluje nawet bardziej niz Panu Jurtkowi - chyba nie trzeba tlumaczyc dlaczego :)

  Wszystkich czytajacych i komentujacych natomiast serdecznie pozdrawiam i dziele sie z nimi usmiechem wywolanym faktem ze mamy nowego WŁAŚCIWEGO burmistrza! :D:D:D

  OdpowiedzUsuń
 60. Bullteriera Zubę (Juras sorki za porównanie)warto mieć po swojej stronie ale krótka smycz a czasami kaganiec czasami będą potrzebne
  Gajowy

  OdpowiedzUsuń
 61. Rewolucje w urzędzie nie są potrzebne. Zmiany powinny być głęboko przemyślane a ich skutkiem w ostatecznym rozrachunku musi być korzyść (również finansowa)gminy. Pan Łukasz może być np. świetnie się sprawdzić na innym stanowisku (np. Pan Zając jest świetnym geodetą) a może po prostu zgodzi się wydajnie pracować na obecnym za minimalną krajową. Priorytetem musi być korzyść gminy(nasza). To na Erneście spoczywa odpowiedzialność za dobór współpracowników. Nasze sympatie i animozje są nieważne. Niewłaściwy dobór pracowników to niewłaściwa praca urzędu. W tych wyborach zaskutkowało to utratą stanowiska. Z drugiej strony chory jest zapis statutowy mówiący o tym że to rada ma decydujący wpływ na obsadę stanowiska sekretarza i skarbnika.

  OdpowiedzUsuń
 62. Hahahaha z tym Bullterierem to dobre. i bardzo mi pochlebia bo Jacek Kurski jest dla mnie mistrzem celnej i ciętej riposty Wrrrrrrr.......wrrrrrrrrr spokojnie ja nie gryzę a ponoć zyskuję przy bliższym poznaniu ;-)

  OdpowiedzUsuń
 63. No i sensowny i rzeczowy komentarz Leśnego Oka. Oby więcej takich, pozbawionych emocji, wyważonych komentarzy!
  Też chętnie zobaczyłbym listę radnych nowej kadencji.
  A jeśli juz personalnie - to p.Jurka widziałbym jako odpowiedzialnego za Zakucie - ale jako ośrodka nie tylko narciarskiego...
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 64. Nie powstrzymam się i przytoczę parę posztakowanych fragmentów z wikipedii dotyczących tego "sympatycznego" pieska. Sami oceńcie co do Jurka pasuje:

  Wygląd: Mocno zbudowany i umięśniony, proporcjonalny i ruchliwy. Sprawia wrażenie żywotnego, rezolutnego i inteligentnego. Jego unikalną cechę stanowi [...] jajowaty kształt głowy. Niezależnie od wzrostu, psy powinny mieć wygląd samczy, a suki suczy
  Budowa: o mocnej budowie, muskularne, proporcjonalne. [...] Głowa powinna być długa, mocna i masywna [...] ale nie toporna. [...]Mózgoczaszka między uszami jest prawie płaska.

  Szata i umaszczenie: Włos krótki, przylegający, jednolitej struktury, lśniący, twardy w dotyku.[...]

  skala umaszczenia: biała, pręgowana, tricolor, czerwona, płowa. Niepożądana maść niebieska i czekoladowa.[...]

  Zachowanie i charakter: jest [...] zrównoważonym, żywym (lecz nie nadpobudliwy) i bystrym, lecz często upartym. Wymaga wczesnej socjalizacji z innymi zwierzętami domowymi. Tolerują dzieci, jednak ich kontakty z nimi muszą odbywać się pod kontrolą osób dorosłych.

  OdpowiedzUsuń
 65. Do Leśne oko, chyba jako dozorca :) i tego nie jestem pewny :)

  OdpowiedzUsuń
 66. Hihihi ludzie ale dajecie w pióra.

  OdpowiedzUsuń
 67. Panie Jurku po prawie 4 latach, chyba należny się nam konstruktywna dyskusja :)

  OdpowiedzUsuń
 68. Mnie najbardziej urzekły dwa fragmenty:

  1.Sprawia wrażenie żywotnego, rezolutnego i inteligentnego.

  oraz

  2. [..]ich kontakty z nimi /dziećmi/ muszą odbywać się pod kontrolą osób dorosłych.

  OdpowiedzUsuń
 69. No i poooooszły konie po betonie... Od prośby o merytoryczną dyskusję na temat zadań dla nowego Burmistrza do wątku kynologicznego...
  Offtop na całego...
  Może jednak powrócimy do właściwego wątku ??? :-)))
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 70. Mam jedna sprawe która powinien zając sie nowy burmistrz. Jak wiemy były juz burmistrz zaprotestował przeciwko wchodzeniu z obwodnica na tereny gminy Zagórz - myśle że na dłuższą metę takie posuniecie jest krzywdzace dla mieszkańców gminy, gdyż obecnie powstałe propozycje obwodnicy kończa swój bieg praktycznie w granicach miasta.
  W przyszłoście bedzie to znów powodowało korki na drodze dojazdowej do Sanoka, które już teraz w wakacje czesto ciągną sie aż do Leska. Dodatkowo wyjazd z miejscowosci Zahutyń będzie znacznie utrudniony, a z czasem wrecz niemożliwy bez koniecznosci budowy tam kolejnego ronda lub postawienia świateł sygnalizacyjych.
  Myśle że juz teraz należałoby rozwiazac ten problem projektójąc zakończenie i wszeklkie zjazdy z obwodnicy wlasnie w okolicy tego skrzyżowania. W ten sposób unikniemy w przyszłości dodatkowych kosztów - miasto Zagórz też bedzie miało bliższy dojazd do obwodnicy, a może kiedyś w przyszłósci uda sie kontynuowac ta obwodnice wokół Zagórza. Jeszcze mamy czas działac, gdyż plany nie są jeszcze zatwierdzone!!

  OdpowiedzUsuń
 71. A moze tak zagladnac do ZUTu bo wybrancy maja takie wysokie zarobki zerujac wlasciwie tylko na sprzataniu ulic i placow ,a mieli park maszynowy ktory mogl byc wykorzystany do prac zleconych(toczenie i frezowanie) jak dawniej ,ale po co ruszyc glowa i d... skoro mozna tyklo kazac sprzatac ?.

  OdpowiedzUsuń
 72. Spławienie niemieckiego inwestora- 400 miejsc pracy,gotowość do pracy- 80 tys, zobaczyć Bodzia pakującego swoje manatki BEZCENNE :), są rzeczy dla których warto pójść i zagłosować w wyborach :)

  OdpowiedzUsuń
 73. Coś mi się wydaje, że Mieście i Gminie Lesko, podobnej jednostki terytorialnej do Gminy Zagórz, nie ma sekretarza urzędu, tylko jest zastępca burmistrza(w wypadku Leska zastępca Pani burmistrz). Co stoi na przeszkodzie, żeby w Gminie Zagórz zmienić regulamin organizacyjny (co robiono za kadencji Jaworskiego kilkakrotnie, w miarę potrzeb, jak trzeba było kogoś wykopać, lub kogoś swojego zatrudnić). Pomysłodawcą zmian w regulaminie organizacyjnym urzędu był oczywiście sekretarz Woźniczak razem z mecenasem nad mecenasami. Myślę, że nowy burmistrz powinien zmienić regulamin, zlikwidować stanowisko sekretarza, powołać sobie zastępcę. A dla wyjaśnienia wszystkim zainteresowanym mówię, że od 1 stycznia 2010 roku zmieniła się ustawa o pracownikach samorządowych i sekretarza urzędu nie powołuje rada( tak jak skarbnika)i dotychczasowe powołanie sekretarza zamieniło się w umowę o pracę na czas nieoznaczony. Jedyną okazją, żeby zwolnić sekretarza jest likwidacja w naszej gminie tego stanowiska. Nowy burmistrz musi się nad tym zastanowić, bo sekretarz Woźniczak nigdy nie będzie mu lojalny.

  OdpowiedzUsuń
 74. Panie Jurku, a nie mówiłem ,że pan P.... robił Panu antykampanię?? Jego powiedzenie - ta śmieszna czwarta władza ,ha. ha. Niech mu Pan "troszeczkę podziękuje. Ja głosowałem na Pana

  OdpowiedzUsuń
 75. może warto by pomysleć o zatrudnieniu geodety z uprawnieniami, żeby nie zlecać na zewnątrz wszystkiego! spora oszczędność pieniędzy
  poza tym proponuję by Pan Nowak zatrudnił sekretarza z zewnątrz, który wnikliwie przyjrzy się pracy urzędników i polikwiduje sztucznie zrobione stanowiska, jak choćby np. w księgowości. Sekretarzowi z zewntąrz łatwiej by też było zrobić zmiany i roszady personalne.
  Ponoć panuje przekonanie że na stanowiska Dyrektora MGOKIS I MGOPS powrócą dawni dyrektorowie. uważam że będzie to niewłaściwe posunięcie! trzeba odgrodzić się od tego co było i nie powracać do dawnych układów, bo ludziom to będzie się bardzo źle kojarzyć jako powrót "Zajęczej" ekipy. czas postawić na innych!

  OdpowiedzUsuń
 76. W najstarszej demokracji nowożytnego świata USA nowy prezydent wywala urzędników przeciwnika i zatrudnia SWOICH !!!!! Ponosząc przy tym pełną odpowiedzialność za nominacje. I źle na tym nie wychodzą.
  Mamy znowu szukać dyrektorów i pracowników w urzędzie w Sanoku na ulicy ???
  Nie ma w gminie Zagórz wykształconych i kompetentnych ? Że są z kimś kojarzeni to trudno.
  Najgorsi są bezbarwni i spolegliwi.
  Na Bodzia była nagonka że zatrudnia SWOICH.
  Nowak jeszcze nie urzęduje a już straszycie że wraca stare.
  A jakie q.wa ma wrócić ??? Bodziowe ???
  Za to ludzie podziękowali i nawet jeśli wolą stare to jest to ICH WIĘKSZOŚCIOWY DEMOKRATYCZNY WYBÓR !!!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.