piątek, 12 listopada 2010

Jutro w Zagórzu manewry strażackie (video)

W imieniu Zarządu Miejsko - Gminnego ZOSP RP w Zagórzu prezes Robert Gołkowski serdecznie zaprasza Mieszkańców Gminy Zagórz na ćwiczenia strażackie gminnych jednostek OSP, które rozpoczną się w sobotę 13 listopada 2010 w Zagórzu w rejonie Placu Obrońców Węzła Zagórskiego. Początek manewrów planowany jest na godzinę 10.30. Ćwiczenia składać się będą z dwóch epizodów: "zderzenie samochodu z drezyną kolejową" oraz "pożar wagonu osobowego". W ćwiczeniach
wezmą udział wszystkie jednostki OSP z terenu Gminy Zagórz oraz JGR PSP w Sanoku.
Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne manewry będą równie widowiskowe, jak te które rok temu odbyły się na terenie zakładu produkcji opakowań tekturowych w Zasławiu.

17 komentarzy:

 1. WYBORCZE MANEWRY
  Mam tylko jedno pytanie. Niech ktoś uczony wytłumaczy mi jedna sprawę.Dlaczego z naszych pieniędzy urządza się " szwanc parady " na tydzień przed wyborami. Ile takie pokazy kosztują?. Kto za nie płaci?. Dlaczego Pan Komend/i/ant Straży Pożarnej urządza pokazówkę na koszt podatników i SWOJĄ osobę promuję przy pomocy nie swoich pieniędzy . Pokazik w mundurku przy udziale ludzi. Fajnie. Ale nie za swoje pieniądze. Przy okazji promocja burmistrzów jako sponsorów imprezy/ z podatków mieszkańców/. Nie ma to jak darmocha i reklama swoich wizerunków za nie swoje pieniądze. . Tak jest najłatwiej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Panie strażaku czy to jest w porządku tak się promować przed wyborami. Może PAN PODA GRAFIK TAKICH MANEWRÓW W INNE LATA . JEŻELI NIE BYŁY W TAKIM SAMYM CZASIE TO JEŚLI MA PAN ODROBINĘ HONORU TO POWINIEN WIEDZIEĆ JAK POSTĄPIĆ .ALE TO WIEDZĄ TYLKO LUDZIE HONORU!.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakaś moda zapanowała na strażaków. Jak nie Pawlak to Gałkowski. Dużo tych sikawkowych. Dobrze, że wybory nie odbywają się częściej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ile kosztowała zabawa dużych chłopców?

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak to nie ma komentarzy. Chyba,że Zuba nie puścił.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ludzie GÓWNO widzeiliscie a piepszycie , manewry nam sa potrzbne aby jak tobie coś sie przydarzyło żeyśmy mogli szybko i sprawnie zareagować . Łatwo wam oceać . A nie dla zabawy więc nie pirdolcie głupot .STRAZAK ptak

  OdpowiedzUsuń
 7. STRAŻAK ptak napisał mało konkretny komentarz, na dokładkę dość niekulturalny. No i najwidoczniej nie zrozumiał tego, że takie manewry, zorganizowane teraz, lud pracujący miasta Zagórz odbierze jako propagandę przedwyborczą. Nikt przy zdrowych zmysłach nie neguje konieczności organizowania takich ćwiczeń, ale czy akurat teraz? Słuszne było zapytanie jednego z piszących z godz. 01:20 o wykaz takich manewrów w ostatnich np. dwóch latach...
  Będę złośliwy, jeśli zapytam, czy są szanse na zderzenie samochodu z drezyną i pożar wagonu osobowego, skoro po torach w Zagórzu to już chyba i drezyny nie jeżdżą, a wagony stoją puste na torach na Nowym Zagórzu...
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeśli mogę swoje trzy grosze...
  Przedostatnie manewry odbyły się dokładnie 22 listopada 2009 tak więc można tu mówić o dorocznej cykliczności. Na temat kosztów nie mam dokładnego rozeznania, ale podejrzewam, że mogły one stanowić promil tego co MGOKiS przeznaczał na swe dwie tegoroczne produkcje z udziałem wielkich gwiazd (patrz: protokół komisji rewizyjnej)
  Podobnie jak Jakub Osika wyznaję zasadę, że kampania wyborcza powinna trwać przez 4 lata. Na strażach nie powinno się oszczędzać bo każda złotówka zainwestowane w OSP jest często na wagę ludzkiego życia. Żart Obserwatora na temat kolei w kontekście obecnej sytuacji na PKP wydaje mi się zupełnie nie na miejscu. A kontekst polityczny? Oczywiście był? Ja osobiście przyznaję uczciwie wprost, że bardzo liczę na strażacki elektorat. Na manewrach byłem bo staram się zawsze być blisko spraw strażackich. Obojętnie czy to gaszą troty, czy gaszą trawy, czy ratują powodzian czy mają swoje manewry.
  I tak będzie zawsze niezależnie od tego czy dostanę się do rady powiatu czy nie. To tyle z mojej strony.
  Czuwaj!

  OdpowiedzUsuń
 9. Stąd pytanie o to, kiedy były ostatnie manewry. Jeśli w tym samym (mniej więcej) terminie to wszystko ok- muszą się odbyć, bez względu na to, czy akurat wybory, czy nie...
  Pan J.Zuba napisał: " Żart Obserwatora na temat kolei w kontekście obecnej sytuacji na PKP wydaje mi się zupełnie nie na miejscu." Chodzi, Panie Jerzy, o PRAWDOPODOBIEŃSTWO wystąpienia takiej sytuacji właśnie w odniesieniu do sytuacji na kolei, która mnie też wcale, tak jak Pana, nie cieszy. Możliwości ćwiczeń jest wiele - choćby przeprowadzenie ćwiczeń ewakuacji na wypadek pożaru w "Biedronce"... Albo w Urzędzie Miasta i Gminy. Byłoby to, według mnie, bardziej realne. No, ale to strażacy, elektorat, na którym Pan się pewnie nie zawiedzie, sami decydują co ćwiczyć i dlaczego. A tak a propos, kiedy ostatni raz jechał Pan pociągiem osobowym w okolicy Zagórza, czyli w rejonie działania OSP Zagórz?
  Obserwator z daleka
  P.S. bluzgów miało na blogu nie być...

  OdpowiedzUsuń
 10. Obserwator z daleka ma racje. Ostatni " news". Zatrzymano kolejne połączenie Jasło - Hyrów. Z kim ma się zderzyć samochód, jak nic nie jeździ po torach.A że manewry były polityczne to widać z daleka. A nikt z prominentów i oczywiście Zuba nie będą krytykować bo się ogrzewali przy tych pokazikach dla elektoratu.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ponieważ powyższe posty dotyczą mojej skromnej osoby wypada abym się do nich ustosunkował.
  Gminne jednostki OSP finansowane sa z budżetu gminy którego wysokość na wniosek Burmistrza ustala Rada Gminy i z tych pieniędzy finansowane są wyjazdy do wszystkich akcji,szkolenia,paliwo,sprzęt,badania lekarskie i te manewry.Finansowanie działalności OSP jest ustawowym obowiązkiem gminy.Taki a nie inny termin tegorocznych manewrów spowodowany był sytuacją panującą w kraju i na terenie naszej gminy/powodzie,usuwanie skutków powodzi/ w których aktywnie uczestniczyli druhowie z naszej gminy.Uzyskanie zgody PKP na zorganizowanie ćwiczeń na ich terenie i z użyciem ich urządzeń wymaga wymiany kilku pism do różnych odpowiedzialnych osób.Jeszcze w piątek niepewny był epizod z wagonem z powodu jego braku na terenie Zagórza i potrzeby przywiezienia go z Jasła/wielkie podziękowania dla Pana Bryndzy za okazaną pomoc/. Spodziewając się zarzutu promocji obecnego Burmistrza osobiście poinformowałem pozostałych kandydatów tj. Ernesta Nowaka i Jakuba Osikę o terminie i miejscu manewrów i przynajmniej jeden z nich był tam obecny.
  Pokazywać się specjalnie w mundurach /mam ich 3 na różne okazje/ z okazji manewrów nie muszę gdyż od 1986 roku aktywnie uczestniczę w działalności OSP i wielokrotnie miałem okazje je zakładać.Jak zauważyłem w gronie osób obserwujących manewry znajdowali się również inni kandydaci na radnych z Zagórza i całej gminy np./p.Pyrć. p.Czech/ i jakoś z tego powodu nie wystąpiły u mnie negatywne emocje a sadzę że ich obecność nie była tam przypadkowa.
  W zarządzie Miejsko-Gminnym I OSP Zagórz pełnie funkcje Prezesa, Komendantem jest dh Kalina Roman są to dwie różne funkcje o innym zakresie obowiązków i to nie Prezes odpowiedzialny jest za przeprowadzanie ćwiczeń i szkoleń ale takie rzeczy dla laików są obce a wystarczy trochę poczytać, poszukać i wszystko jasne.
  Pisze ktoś o odwadze i honorze wysyłając anonimowego posta pozostawiam to bez komentarza.

  OdpowiedzUsuń
 12. Przy strażackich akcjach najczęściej się pali tak więc generalnie w towarzystwie strażackim często miałem sposobność się ogrzać a nawet... poparzyć. Z kolei towarzysząc im przy walce z żywiołem powodzi niejednokrotnie zmoczyłem nogi a nawet d...
  Wszystkim malkontentom, którzy jak widzę ogromnie boleją z powodu moich dobrych relacji ze środowiskiem strażackim proponuję zapisać się do OSP chociażby w charakterze członka wspierającego. Wtedy będziecie Państwo mogli plusować u strażaków ile wlezie.
  Premiera materiału video z manewrów już niebawem ;-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Szanowny Panie Obserwatorze z daleka pragnę Pana poinformować, że tematykę przeprowadzanych ćwiczeń ustalamy również z PSP i za ich akceptacją są one organizowane. W poprzednich latach manewry odbywały się na wielu obiektach : stadnina koni w Łukowym, cerkiew w Morochowie, zakład produkcji tektury w Zasławiu i wiele innych tym razem pomysłem była kolej.W naszej działalności spotkać możemy się z każda sytuacją a jednostki z KSRG mogą działać na terenie gminy,powiatu i kraju w różnych sytuacjach.Drezyny jeżdżą przejazdy są zamykane i otwierane i mam nadzieje że obecna sytuacja na kolei jest tylko chwilowa. Przyjdzie jeszcze czas na Biedronkę i Urząd Miasta oby znowu nie przed wyborami bo budzi to niepotrzebne emocje.

  OdpowiedzUsuń
 14. Odpowiadając p.Gołkowskiemu - dziękuję za rzeczową wypowiedź. Cóz, sam organizowałem i prowadziłem, ale we współpracy z PSP, ćwiczenia ewakuacyjne (razem z osobami z zewnątrz około 450 osób), z ewakuacją z dachu włącznie... Drabina Magirus Deutz była super... :-)
  Cóz, mam nadzieję, że kolej jednak się podniesie i zasadność ćwiczeń jest uzasadniona, obyście nigdy takich sytuacji nie musieli ćwiczyć "na żywo".
  pozdrawiam z dość daleka i życzę spokojnych dni, bez interwencji...
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 15. WYBORCZE MANEWRY?????????HA HA HA
  czy rok temu RÓWNIEŻ W LISTOPADZIE też były wyborcze manewry?? Wpiszcie sobie na youtube MANEWRY STRAŻACKIE W ZAGÓRZU i wszystko bedzie jasne. Widać również na tamtym materiale filmowym że też był tam obecny Robert Gołkowski ponieważ jako Prezes Gminny OSP jest osobą bezpośrednio odpowiedzialną za organizaję takich manewrów. Po drugie każdy prezes OSP z terenu naszej gminy ma obowiązek być na takich manewrach i osoby związane ze strażą dobrze o tym wiedzą. Także obserwujący,anonimowy itp. SKORO NIE JESTEŚCIE W TEMACIE to nie siejcie zamętu. Tyle ode mnie

  OdpowiedzUsuń
 16. Ludzie... Macie nawalone w głowach! Zapiszcie się do straży, ratujcie ludzkie mienie i życie narażając niejednokrotnie swoje zdrowie a niekiedy i swoje życie. Myślicie ze pozjadaliście wszystkie rozumy?

  Anonimowy pisze...

  Ile kosztowała zabawa dużych chłopców?

  czy to ważne ile to kosztuje? gdyby nie to ze straż ma możliwość wyszkolenia wszystkich druhów nie uratowaliby oni tylu ludzkich żyć i mienia które do nich należy.. a to czy ćwiczą na pociągu, wagonie, biedronce czy urzędzie gminy w pewnym sensie ma małe znaczenie gdyż najważniejsze jest to aby potrafili rozwinąć linie gaśnicza i ugasić pożar bez względu na to co bd się paliło. Zgadzam się z faktem że trzeba też szkolić strażaków w takich sytuacjach kiedy muszą oni wyprowadzić ludzi z budynków. Lecz jednostka OSP nie może sama zdecydować co będzie ćwiczyć na danych manewrach.


  Na koniec chciałem tylko dodać że wszyscy mieszkańcy Gminy Zagórz powinni być dumni ze strażaków czy to w Zagórzu, czy w Czaszynie, w Porażu, czy gdziekolwiek indziej...

  Ja jako mieszkaniec naszej Gminy chciałbym podziękować wszystkim jednostkom za trud, zaangażowanie, hart ducha, odwagę i przede wszystkim narażanie własnego życia aby ratować innych. Dziękuje!! i życzę wam abyście jak najwięcej ćwiczyli i abyście jak najmniej mieli wyjazdów do przeróżnych zdarzeń:) pozdrawiam!:)))

  OdpowiedzUsuń
 17. Prawda- Robert zaprosił mnie osobiście na manewry, niestety w tym samym czasie miałem zaszczyt spotkać się z Panem Przewodniczącym Jerzym Buzkiem i przełożyć tego nie byłem w stanie :)
  wszystkich Druhów oraz ich sympatyków i nie tylko serdecznie pozdrawiam.
  qb

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.