piątek, 12 listopada 2010

Ukazał się drugi numer "Echa Zagórza"

Tytuł choć nowy to zyskuje sobie coraz szersze grono czytelników. W odróżnieniu od mocno propagandowego "Biuletynu Informacyjnego" - "Echo" koncentruje się na poważnych problemach dotyczących rozwoju naszej społeczności. "Biuletyn" i "Echo" przedstawiają całkowicie odmienne obrazy Gminy Zagórz. Warto je zestawić i wyciągnąć odpowiednie wnioski... Po skany drugiego numeru "Echa" >kliknij tu<

26 komentarzy:

 1. Przeczytałem dokładnie cały numer. Cóż, mam jedno zastrzeżenie - że aż 5 artykułów jest pióra J.Zająca. No, ale w końcu kto jak kto, ale on sporo wie, co się działo za jego ostatniej kadencji, więc może się kompetentnie wypowiedzieć.Jak znam zycie, zaraz ekipa bogusławowa podniesie larum, jak to Zając oczerrnia... Ale po przeczytaniu tego biuletynu powinni wleźć do kąta i klęczeć na grochu... To byłaby łagodna pokuta.

  Sprawa tego, co burmistrz (mała litera...) Jaworski opisywał wszędzie jako odwołanie go przez wredną Radę i tych łobuzów z WTR - dopiero teraz dokładnie dowiedziałem się, o co chodziło, że to WOJEWODA wygasił jego mandat, a do obowiązków Rady należało to tylko klepnąć. Ale Jaworski przetrzymał pismo w swojej teczce - jakby nic się nie działo. To jest posunięcie świadczące o bezczelności i arogancji tego człowieka, bo za takie coś to sprawa powinna trafić wysoko, a po Jaworskim powinien słuch zaginąć w Zagórzu i okolicy.
  Kolejna - Freudenberg. Brałem udział w wielu przetargach, na dość duże kwoty, oferentów odrzucano po sprawdzeniu dokumentów po otwarciu ofert, ale czegoś jak z tym wadium, to jako żywo nie przezyłem. Większość SIWZ mówi, że wadium powinno byc wpłacone nie później niż ostatnia godzina składania oferty.Do urzędników, prowadzących postępowanie należało sprawdzenie, czy wadium wpłynęło i czy w pełnej wysokości. Nie wiem, jak tu było, ale w takiej sytuacji przetarg powinien zostać unieważniony i przesunięty jego termin. No, ale sądzę, że jednak sąd uzna,że ktoś (wiadomo, kto) będzie winien. Tyle,że mleko już się rozlało, a konsekwencją było zlikwidowanie zakładu kooperującego z Freudenbergiem.
  Ujęcie wody - cóż, zobaczymy, ile to zaniechanie burmistrza będzie kosztowało w przyszłości Zagórz...
  Ulica Dworcowa (patron honorowy Jednopiwny Endrju)- DNO,PKP zalegało z podatkami,więc sprawa oczywista. W dużych miastach za zaległości podatkowe firmy przekazują nieodpłatnie grunty o naprawdę ogromnej wartości, a tu zapłacono za coś, co i tak było publiczne, a na dokładkę jeśli już, to i tak PKP było winne kasę... Logika załatwienia sprawy w ten sposób zwala z nóg... Ale może ktoś komuś obiecał takie rozwiązanie ???
  No i jeszcze jedno - nazwanie ksiązki Osenkowskiego "bublem" zdumiewa, aż mi się wierzyć nie chce,że można było naprawdę tak powiedzieć.To tylko wydaje swiadectwo o kulturze osoby, która to powiedziała. No, chyba,że ten pan jest historykiem, przynajmniej z doktoratem, a nie specjalista od sypania karmy do stawów... W niczym karpiom, oczywiście, nie ubliżając...
  No i pytanie o stronę techniczną - dlaczego artykuł ze str. 3 kończy sie na str. 30, a ten ze str. 6 na 31... Przecież teraz skład komputerowy umozliwia wszystko - a wygodniej się czyta tekst "ciurkiem"...
  Życzę Redakcji regularnego wydawania "Echa" i tego, żeby po wyborach nie spoczęli na laurach...
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 2. No nie tak do końca obserwatorze z daleka. Ja też dokładnie przeczytałem numer echa i biuletynu.W dużej części Echo to strzał w stopę wykonany przez Zająca i Spółkę z WTR.Co się okazało. Zarobki za okres burmistrzowania Zająca były większe od Jaworskiego. To po co robić z tego aferę.
  Rada ustala zarobki Burmistrza. Tak więc nie można robić zarzutów jednemu i drugiemu Burmistrzowi o wysokość zarobków. To nie oni sami sobie je ustalali.
  No to się przysłużyli jednemu z kandydatów na Burmistrza, przysłużyli.

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy napisał:
  "...Zarobki za okres burmistrzowania Zająca były większe od Jaworskiego."
  No, jakoś tak wychodzi, że kwota 141 189 zł (Jaworski) jest trochę wyższa od kwoty 108 168 zł (Zając), więc jakie wyższe??? Nie wiem,czy podane kwoty to kwoty netto czy brutto, no i czy w kwocie Jaworskiego zawarta jest kwota "gotowościowego", więc akurat tego tematu bym nie ruszał, jako ewidentnego przykładu "strzału w stopę". Ale muszę powiedzieć, że zarobki całkiem, całkiem, poziom stołeczny...
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 4. Przejrzałem numer "Biuletynu" Urzędu. Cudownie pan burmistrz wygląda z małymi dziećmi i z leciwymi gospodyniami wiejskimi, jaki i na parkiecie... Praktycznie wszędzie jest jego wspaniała postać... Ale dość ironii...
  O zarobkach - czy porównaniu ekipy B.J. i ekipy J.Z. ani słóweczka, więc nie wiem, skąd anonimowy z 9.05 ma taką wiedzę.
  Imprezy kulturalne i sportowe organizowane przez MGOKiS w roku 2010. Pozycje 14,17,18,19,21 i 22 - to WSPÓŁORGANIZOWANIE. A jak ono wyglądało - wynika z tekstów, że po prostu dofinansowywano imprezy, które tak naprawdę organizował ktoś inny.Czyli to tzw. "podłączenie" się do czyjegoś sukcesu.
  Poza tym na poz. 13 (oj, pechowa "13")wymieniono "Zawody w skokach o Puchar Burmistrza" - a jaki był ich przebieg, kto zwyciężył, jak się zakończyły? Zdaje się,n że zamiknięciem skoczni i kontrolą nadzoru budowlanego, w efekcie nawet Komisja Rewizyjna zajęła się tym tematem (kiedy wyniki kontroli???). Więc pod poz. 13 sukces niepodważalny...
  W "Biuletynie" wymieniono zdobycie dofinansowania ze strony sponsorów i ze srodków unijnych na kwotę 66.500 - ale dlaczego nie wspomniano o zaoszczędzeniu pieniędzy na imprezy, organizowane przez MGOKiS, oszczędzając na wynagrodzeniach pracowników...
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 5. Obserwator z daleka . Zarobki Jaworskiego to okres 18 miesięcy a nie 12, czyli roku. Dlatego są takie wysokie.Czytaj dokładnie i nie broń swoich krewniaków.Prościutki strzał w stopę. Dalej to sprawka / wysokość zarobków/ radnych, w przewadze z WTR

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy z 13:01 napisał:
  ".... Zarobki Jaworskiego to okres 18 miesięcy a nie 12, czyli roku. Dlatego są takie wysokie.Czytaj dokładnie..." Przeczytałem DOKŁADNIE - i jak byk napisano - ZAROBKI ROCZNE.
  Rozumiem, zgodnie ze spiskową teorią dziejów, że to wredni WTRowcy,przewidując całą sytuację, zmusili burmistrza do przyjęcia takiego wynagrodzenia, choć chłop opierał się, jak tylko mógł.
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 7. takiego steku bredni i klamstw jak w tym brukowcu to nigdy nie czytalem, gazeta powinna sie raczej nazywac "echo zagórza w pustej glowie zajcev`a"

  OdpowiedzUsuń
 8. Anonimowy z 20:01 napisał:
  "takiego steku bredni i klamstw jak w tym brukowcu to nigdy nie czytalem, gazeta powinna sie raczej nazywac "echo zagórza w pustej glowie zajcev`a"
  cóz, jeśli stek bzdur - to może warto to udowodnić, konkretnymi przykładami, nie obelgami pod adresem "zajcev'a". Taka retoryka zazwyczaj bywa nieskuteczna.Rzeczowe argumenty przemówią do każdego - a zatem, jeśli Szanowny Anonimowy ma jakieś RZECZOWE argumenty, to może warto je tu wpisać? Szczerze mówiąc, jak czytałem "Echo" i "Biuletyn", to miałem wrażenie, jakbym czytał o dwóch różnych Zagórzach, tak różnią się te organy prasowe od siebie w przedstawianiu i kreowaniu własnej rzeczywistości i jej interpretacji...Która jest bliższa prawdy? Może warto zaprezentować te argumenty ?
  A może po prostu prawda boli ???
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 9. Obserwatorze z daleka. To było w Echu. Natomiast jest sprostowanie - zarobki za 18 miesięcy. Bądź uczciwy. A zarobki ustalał WTR.Podpisany - ja

  OdpowiedzUsuń
 10. Szanowny "ja piszę" - uprzejmie proszę o wskazanie, gdzie jest to sprostowanie, dotyczące okresu, za jaki podano zarobki burmistrza. Chętnie przeczytam, a i przeproszę również.
  Zarobki burmistrza zatwierdza RADA, nie WTR - nie wiem, jaki % Rady stanowili ludzie z WTR, nawet, jeśli większość, to i tak jednak Rada musiała klepnąć zarobki. Mówienie więc, że to WTR, jest jakby nie do końca prawdziwe. No, sprawa głosowania - może w protokóle jest kto i jak głosował, może niektórzy członkowie Rady byli przeciw lub wstrzymali się od głosu - ale z formalnego punktu widzenia, to niewiele zmienia...
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 11. Pan Zając i inni autorzy artykułów zamieszczonych w "Echu" w sposób bardzo tendencyjny traktują o sprawach gminy. Generalna zasada: "my i nasi - dobrzy, Jaworski i jego ludzie - be". Uderza bardzo mocno ultraprawicowo-solidarnościowe zabarwienie poniektórych tekstów. W związku z tym trzy pytania do autorów:

  1.Co wielkiego dla naszej gminy zrobili obywatel Kołodziej i obywatel Dryniak że otrzymali tytuł honorowego obywatela? (Nie umniejszam Ich zasług jako odpowiednio towarzysza związkowego i pasterza dusz).

  2.Ile nas podatników kosztował betonowy krzyż oraz ile z budżetu gminy przekazano środków na instytucje powiązane z kościołem i takowe cele?

  3. Dlaczego "Wieści" były pismem samorządowym a biuletyn Jaworskiego już nie? I ile kosztowało nas podatników jedna i druga fanaberia włodarzy?

  OdpowiedzUsuń
 12. Obserwator z daleka. Piśmidło Pana Jaworskiego. Ostatni numer. Strona 18 i 19. Wyrokiem Sądu przyznano Jaworskiemu pieniądze za okres kiedy nie wykonywał swoich obowiązków. Przyznano mu określoną kwotę pieniędzy.Dlatego jego dochód za 2009 był tak wysoki.
  Inna sprawa dlaczego Pan Sekretarz z Urzędu Gminy zgodził się w Sądzie w drodze ugody na zapłatę przez Gminę. Była to przecież Decyzja WOJEWODY. Dlatego on powinien płacić . Dla nowego Burmistrza pierwszym zadaniem będzie skierowanie zawiadomienia do organów ściganie przeciwko Sekretarzowi Gminy o działaniu na szkodę Urzędu. Ale to inna para kaloszy. Obserwatorze z daleka. Gwoli prawdy, zarobki nie były takie wysokie. A pozostałe sprawy bez zmian.

  OdpowiedzUsuń
 13. ja pisze... napisał:
  "Piśmidło Pana Jaworskiego. Ostatni numer. Strona 18 i 19."- jako żywo w tym ostatnim biuletynie urzędowym nie ma takich stron - kończy się na 16...
  No i ponieważ wcześniej odpowiedziałem na ten post oraz post Leśnego Oka ( w części dotyczącej spraw związanych z kościołem)p.Zuba uznał, że najwyraźniej puścić, ze względu na treści zakazane, nie może... Cóż, jego wola jako właściciela blogu, ale coraz mniej mi się ta zabawa podoba. Nie było bluzgów, kłamstw, może trochę ironii.
  No i sprawa Zakucia - znów, pomimo obietnicy, brak informacji i brak protokołu. Materiał niewygodny w okresie przedwyborczym???
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 14. Obserwator z daleka - nie odpowiedziałeś na informacje o zarobkach = ja

  OdpowiedzUsuń
 15. ja pisze...
  Obserwator z daleka - nie odpowiedziałeś na informacje o zarobkach = ja

  Co mam odpowiedzieć? Gdzie jest zamieszczone wyjaśnienie lub sprostowanie ??? Mój jeden komentarz sprzed południa pokazałsię na blogu po 22 (drugi wycięła cenzura), więc... Napisałem także we wcześniejszym komentarzu, czy to jest kwota netto czy brutto i czy z "gotowościowym". Odpowiedział tylko "ja pisze...", więc nie traktuję tego jako informacji niepodważalnej. Proszę o wskazanie z czego to wynika, bo stron 18-19 w biuletynie urzędowym NIE MA. Poza tym, dlaczego to JA mam przepraszać, to "Echo..." powinno na żądanie burmistrza Jaworskiego sprostować. Ja oparłem się na informacji prasowej, której mam prawo wierzyć.Dlatego też wezwanie "ja pisze" do tego,żebym był uczciwy nie odnosi się do mnie - bo to NIE JA podałem tę informację.
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 16. O czy ludzie wy piszecie?
  Jaworski w 2009 roku zarobił
  tyle kasy.
  Proszę sprawdzić na BIP-e
  jego oświadczenie majątkowe.
  Każdy z nas co roku rozlicza się
  ze skarbówką i podaję dochody za cały rok, bez względu ile miesięcy
  pracował, czy brał nagrody,prenie
  i inne dodatki.
  Tyle wpłynęło mu na konto w 2009
  roku i co tu kombinować.

  OdpowiedzUsuń
 17. Panie Obserwatorze z daleka w ostatnich dniach ukazała się kolejna propagandowa gazetka Jaworskiego i w niej są odniesienia do artykułów z Echa.Pewnie nie posiada Pan tego wybitnego wydania.

  OdpowiedzUsuń
 18. Anonimowy z 7:45 ma rację - tyle zarobił, tyle poszło na jego konto z Urzęd. Ale czy to kwota netto czy brutto dalej nie wiem...
  Jeśli chodzi o drugi biuletyn BJ, to jeśli go nie ma w necie to niestety, jest dla mnie niedostepny.
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 19. Jak p.Zuba zaangażował się w politykę i wybory, to komentarze są wstawiane na blog z duuuużym opóźnieniem... Albo skoro świt, albo ciemną nocą... No, ale władza wymaga poświęceń...
  Mam wobec tego kolejny raz pytanie. W "Echu..." też ta sprawa była poruszana - skocznie na Zakuciu. Czy doczekamy się drugiejczęści protokółu Komisji Rewizyjnej przed wyborami? Mam takie dziwne wrażenie, jakby te wyniki mogły komuś zaszkodzić przed wyborami bądź naruszyć trwałość jakiejś koalicji wyborczej... Obym się mylił i oby wnikało to li tylko z "nieczasowości" p.Zuby... :-)))
  Obserwator z daleka

  OdpowiedzUsuń
 20. Zakucie temat tabu dla p.Jerzego. Wybory i te układy. Może tak prawdą w oczy kto się zasłużył na Zakuciu?

  OdpowiedzUsuń
 21. Leśne Oko jest zwykłym prostakiem, pisząc: "Obywatel Dryniak". Nie chcę używać mocniejszych słów. Używając słów jednego z klasyków, to brzmiało mniej więcej tak - podejdź a spracowaną dłonią dostaniesz w mordę. Tylko kogo tu lać, jak jesteś zwykłym prostakiem.

  OdpowiedzUsuń
 22. Panie Jurku: Czy moja odpowiedź na zarzuty odnośnie mojego punktu widzenia dot. ks.Dryniaka zostanie umieszczony czy może cenzura i poprawność polityczna nie pozwala na to?

  OdpowiedzUsuń
 23. Zygmunt Kardasz
  CO ZAMIERZAM ZROBIĆ w Tarnawie Dolnej
  PROGRAM WYBORCZY NA LATA 2010-2014
  • Zakończenie budowy kanalizacji – kanalizacja ma być zakończona w listopadzie jeszcze za kadencji ustępującej rady, w której Pan nie jest…
  • remont świetlicy wiejskiej (złożono wniosek o dofinansowanie, oczekujemy dofinansowania w wysokości ok. 75% kosztów), oraz starania o wykup działki na parking koło świetlicy budowa studni koło świetlicy – o wykup działek dla świetlicy rozmowy prowadzi Pan Malec więc proszę sobie nie przypisywać zasług, tak samo dofinansowanie na remont świetlicy inicjatywę podjął Radny Malec …..
  • budowa oświetlenia ulicznego osiedle „Uchodyc”, droga wojewódzka w kierunku stadionu oraz za rzeką Kalniczką,- a co to za osiedle „Uchodyc”,?? w Tarnawie takiego nie ma, droga sprawa to oświetlenie, ale co tam parę milionów kredytu w tą czy w tą nie robi różnicy He…. He….
  • remont płyty boiska sportowego LKS Tarnawa oraz docieplenie szatni,- rozmawiałem z Panem Adamem pomysł jest inny dużo lepszy przede wszystkim trzeba napisać projekt o dofinansowanie co zrobi na pewno nowy Burmistrz Ernest Nowak
  • doposażenie jednostki OSP Tarnawa Dolna w niezbędny sprzęt ratowniczo gaśniczy – co roku doposażą się jednostki OSP….
  • budowa wiat przystankowych po modernizacji drogi wojewódzkiej- były podjęte próby o budowę wiat przystankowych niestety z tego co wiem jest to nie możliwe ze względu na brak miejsca na przystankach…
  • asfaltowanie dróg wiejskich – znaczna ich część została wyasfaltowana w czasie kadencji Pana Malca. Może by tak teraz każdemu wjazd pod same drzwi pan sołtys wyasfaltował…
  • współpraca z powiatem celem kontynuacji budowy chodników w miejscowości – tak jak to chciało słońce Karpat na drogę przez Poraż my damy 80 procent kasy a powiat 20 a co tam Zagórz to Gmina bogata tyle milionów kredytu to jeszcze nigdy burmistrz nie miał w garści….
  • zabezpieczanie brzegów rzeki Kalniczki w celu uniknięcia strat na skutek powodzi,- a zrobił Pan coś w tym celu po ostatnich podtopieniach?? Raczej nie… ale teraz to kiełbaska przed wyborami…..
  • budowa placu zabaw przy szkole z dofinansowaniem z programu Radosna Szkoła – plac zabaw jest hello?? Ktoś chyba ma kiepski wzrok…

  Na Pana głosu nie oddam choćby ze względu na brak samodzielności w działaniu z Pana strony i co mnie najbardziej wkurza najpierw c........ pod GS-em a później w samochód i dawaj…

  OdpowiedzUsuń
 24. Leśne Oko komentarz opublikuję tyle tylko, że muszę go znaleźć gdyż od czasu premiery "Rapujacego pisowca" moja skrzynka mailowa dosłownie trzeszczy w szwach
  Pozdr. Jerzy Zuba

  OdpowiedzUsuń
 25. Pan Malec to SUPER GOŚĆ -Opanowany ale to musi tak być NAUCZYCIEL -Uważam że jest bardzo dobry w tym co robi-POPIERAM!!!!

  OdpowiedzUsuń
 26. Głosuję na J.Pałasiewicza -zawsze walczy o bezpieczeństwo-ŚWIATŁA , a przede wszystkim nie chce dopuścić do budowy BIOGAZOWNI -bo nie tylko chodzi mu o siebie ale o wszystkich -takie inwestycje TAK ale z dala od ludzi -NIE CHCE ŻEBY CYSTERNY Z GNOJOWICĄ jechały mi koło domu -POZDRAWIAM WSZYSTKICH WYBORCÓW _GŁOSUJCIE RZETELNIE BO TO MY WSZYSCY ODPOWIADAMY ZA TO -żeby puzniej nikt nie krzyczał JAKI JA BYŁEM GŁUPI ŻE GO WYBRAŁEM

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.