niedziela, 5 grudnia 2010

Ernest Nowak zaprzysiężony na burmistrza Zagórza (video)

Tytułowe wydarzenie miało miejsce podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Zagórzu, która odbyła się w piątek 3 grudnia w Sali Narad zagórskiego magistratu. Oprócz Wysokiej Rady wśród licznie zgromadzonych zebranych znaleźli się m.in. były burmistrz Zagórza Bogusław Jaworski oraz były przewodniczący rady Miejskiej w Zagórzu Adam Malec...

32 komentarze:

 1. A kto podaje prawicę Panu Nowakowi burmistrzowi gminy Zagórz.Hmmmmmmmm morze JOKER z Batmana.

  OdpowiedzUsuń
 2. gratulacje i do dzieła czekamy na pierwsze decyzje


  xyz

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tą dobrą kondycją finansową gminy to Jaworski przegiął i to mocno.Bezczelny do końca.

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę że pan Jaworski żyje w swoim wyimaginowanym świecie. Ten świat z realiami nie ma nic wspólnego. Budżet który zostawił swojemu następcy jest w fatalnej kondycji. Zadłużenie po zliczeniu nieuregulowanych przez pana Jaworskiego zobowiązań zbliża się do 50%. Pokazuje to w jak perfidny sposób okłamywano nas podczas kampanii. Nowy burmistrz pan Nowak chyba nie do końca zdawał sobie sprawy na jaką minę się wsadził.
  Zobaczycie drodzy państwo jak wielką czkawką odbiją nam się te cztery lata rządów pana Jaworskiego.

  OdpowiedzUsuń
 5. UWAGA!!!! W kontekście docierających do mnie nieoficjalnych informacji o stanie finansów gminy optymizm co do kondycji gminy wyrażony przez Bogusława Jaworskiego w wielu wycinkach rzeczywistości społeczno - gospodarczej może nie mieć pokrycia w faktach. Do tematu niebawem powrócę

  OdpowiedzUsuń
 6. Żeby było jasne (czy może raczej żeby wzbudzić wątpliwości) kto odpowiada za finanse gminy, pozwolę sobie zacytować statut:

  Rada jest organem stanowiącym i kontrolnym Gminy.

  Do właściwości Rady należą wszystkie sprawy pozostające w zakresie działania Gminy.

  Organem wykonawczym Gminy jest Burmistrz.

  Burmistrz wykonuje uchwały Rady.

  Z tego co pamiętam Rada co rok udzielała burmistrzowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu. Nie sądzę żeby tym razem było inaczej więc kto według szanownych formuwiczów odpowiada za finanse gminy?

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Jednak p. Nowak posiada krawat i całkiem mu do twarzy w nim. Luzacki strój w czasie kampanii to pewnie pomysł sztabu wyborczego.;)
  2. To ładnie,że nareszcie podziękował p. Jaworskiemu za dotychczasową pracę, a dobrej pracy z taką radą było dużo - świadczy o tym wysoki wynik w wyborach.
  Z klasą podziękował obu panom burmistrzom p. Osika.
  3. Zapewne niegramatyczny sposób mówienia /np."wysoko rado"/ można wytłumaczyć tremą, w przeciwnym wypadku należy dużo ćwiczyć wymowę.
  4. Z góry dziękuję wszystkim komentującym za odpowiedzi w typie
  "czepia się drobnostek, bo nie ma czego" taki dobry jest nowy burmistrz ;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przy montażu kilkakrotnie przesłuchałem ten materiał i słyszę wyraźnie WYSOKA RADO

  OdpowiedzUsuń
 9. Do anonimowego z godz. 8.56 masz rację , burmistrz Ernest Nowak jest naprawdę dobry , ponieważ jest przewidywalny i nie doradza mu żona oraz co niektórzy radni .Ma charyzmę , której brakowało burmistrzowi Jaworskiemu , ma doświadczenie którego nie miał poprzedni burmistrz , ma sztab ludzi , którzy zrobią wszystko aby za 4 lata doszło do reelekcji i ma w sobie to coś czego nie mieli jego kontrkandydaci do tego fotela .
  Czas pokaże tylko jak zachowają się ci radni , którzy w sposób wręcz chamski prowadzili przeciwko Ernestowi Nowakowi kampanię kłamstw i oszczerstw , myśląc , że im to pomoże , mam na myśli co niektórych radnych miejskich wraz z ich złośliwymi doradcami .
  ZAGÓRZANIN

  OdpowiedzUsuń
 10. będzie lepiej a tak nawiasem to bym Malca nie wypuścił !!! Posadził bym Go na stołku pani BIŁAS A druga sprawa to jestem pełen podziwu dla Ernesta ale to jest kultura i napewno wychowanie z dom że tak spokojnie dziękował jaworskiemu i podał mu ręke gdzie jaworski odwracał się d... od niektórych widziałem to na rykowisku No niestety to jest KULTURA jaworskigo byłego burmistrza który nie powinien znależć sie tam nigdy !!!!

  OdpowiedzUsuń
 11. Malec temu panu juz dziekujemy za orlika w tarnawie nauczyciel WF wstyt i pomyslec ze on kiedys mnie uczyl ALE WRESCIE LUDZIE W TARNAWIE ZMADRZELI I WYBRALI PANA KARDASZA BRAWO

  OdpowiedzUsuń
 12. Do przedmówcy z 20.29 gdyby głupota bolała, to....

  OdpowiedzUsuń
 13. Przestańcie z tym Kardaszem. On nie dostaje do pięt Malcowi. Ludzie, wybraliście tylko k.... do Rady Miejskiej. Ale nie o to chyba chodzi. Tarnawa Dolna Dała plamę. Plamę na cztery lata. Dziwię się tylko Kardaszowi. Za co on jest tak oddany Jaworowi. Przecież Jawor nie był w stanie nawet przyjąć do pracy jego córki, która była na stażu. Kardasz, na co ty liczysz!. Chyba na cud. Wyautowałeś Malca, więc teraz ratuj honor Tarnawy Dolnej!

  OdpowiedzUsuń
 14. Panie Burmistrzu, Pana pierwszy dzień w Urzędzie przebiegł spokojnie. Jest takie odczucie, jakby Pan tu był od zawsze. Dobraczyński opisał w swojej powieści pt. "Cień Ojca" narodziny Chrystusa. Według Dobraczyńskiego w czasie narodzin Chrystusa zapanowała taka cisza, że słychać było szelest rozwijających się lilii na pustyni. Dziś w Urzędzie panowała taka harmonia i spokój, jakby wszyscy w tej harmonii i spokoju chcieli zapomnieć, co było przed kilkoma dniami.Gratuluję!. Tego nam właśnie trzeba było. Mam sygnał od mieszkańców Osiedla Dolina, że wreszcie naprawiona jest droga przy usuwisku koło świetlicy. Dziękuję w imieniu mieszkańców Doliny. A Panu Burmistrzowi gratuluję szybkiej reakcji i dobrej decyzji w pierwszym dniu swojego urzędowania. Myślę, że Skarbniczka Gminy również się do tego przyczyniła. Przecież jeździ po tej samej drodze.

  OdpowiedzUsuń
 15. A czy wszyscy myśleli, że dziś nastąpi armagedon?? Spokój jest teraz najbardziej potrzebny. Inna kwestia, że kilka osób pracuje w ogromnym napięciu popełniając liczne błędy. I tak w ogłoszonym konkursie na realizację usług opiekuńczych szanowna Pani Dyrektor popełniła błąd natury formalno prawnej, który podważa legalność ogłoszonego konkursu. Pani Dyrektor proszę uważnie przeczytać ustawę o pożytku publicznym i wolontariacie, a na pewno zauważy Pani swoją pomyłkę.
  A Pan sekretarz zleciłby Panu/i od BIP aby uaktualnić dane w zakładce Burmistrz oraz kierownik referatu Spraw Obywatelskich. Pan Jaworski zakończył już urzędowanie!!!

  OdpowiedzUsuń
 16. opieka społeczna powinna pomagać najbardziej potrzebującym a nie szukać rodziny tych biednych niejednokrotnie upośledzonych w jakiś sposób ludzi przez los życia .A tu się słyszy jak pani dyr. dyktuje jak to po opał nie do niej tylko do lasu Wstydziła by się pani tego jest pani po to na tym stanowisku i pani podwładne żeby rozwiązywać takie problemy i pomagać .Ale jest takie powiedzenie SYTY GŁODNEGO NIE ZROZUMI i tak też jest w ZAGÓRSKIM MOPSIE nikt do tej instytucji nie idzie zroskoszy nie jedna osoba z ogromnym wstydem ale sytuacja ją zmusza Nie mówię o tych co siedzą za granicą i udają zerowe dochody ale o biednych i nie jednokrotnie głodnych

  OdpowiedzUsuń
 17. No tak to nie chodzi o brak kasy o tym się nie myśli tylko jak by to było usłyszeć lub przeczytać TARNAWA MA ORLIKA reszta jest nie ważna . Na pewno Malec sam o tym nie mógł zdecydować i nie decydował ale WINNY JEST !!! Ludzie zastanówcie się Wodociągu niema , kanalizacji nie ma ,drogi dziurawe dzieci głodne -zmarznięte a wy bo ORLIKA pan MALEC nie zrobił TRAGEDIA!!!

  OdpowiedzUsuń
 18. OMG!!!! MALEC GŁOSOWAŁ ZA ORLIKIEM!!!!!!!!!! Panie Zuba proszę opublikować protokół z sesji z głosowania nad orlikiem niech sobie dadza siana i się po Pnu Malcu przestaną ujeżdżać bo wcale na to nie zasłużył.

  OdpowiedzUsuń
 19. TAK TO PRAWDA! ADAM MALEC GŁOSOWAŁ ZA ORLIKIEM!

  OdpowiedzUsuń
 20. Anonimowy p. Malekc głosował za orlikiem, zanim coś napiszesz to pomyśl, każdy człowiek ma rozum, a nie ślepo powtarzasz.
  A co do pana Kardasza to ....
  lepiej się nie wypowiadać,
  Tarnawo Dolna litości to już nie mieliście lepszego kandydata?

  OdpowiedzUsuń
 21. Z całym szacunkiem pan Malec już był radnym i co miał zrobić to zrobił. Nie przekreslajmy pana Kardasza na starcie. Może sie okazać skuteczniejszy od Malca

  OdpowiedzUsuń
 22. Litości Kardasz skuteczny??!! Kto się orientuje w sutuacji wie że jako sołtys cały czas latał do radnego Malca żeby mu cos załatwiał dla wioski i wszystko przypisał sobie...

  OdpowiedzUsuń
 23. Ludzie demokratycznie wybrali!!! PANA KARDASZA!!! przestańmy lamentować nad przegranymi dajmy szansę wygranym

  OdpowiedzUsuń
 24. demokratycznie ale w kampanii oszczerstw pod adresem Pana Malca, na własne uszy słyszałem...

  OdpowiedzUsuń
 25. pan Kardasz bedzie dobrym radnym... interesuje sie przynajmniej sprawami wioski jest dobrym sołtysem nie to co poprzednik któremu bardziej od dobra wioski zależało na kolegach po fachu!!

  OdpowiedzUsuń
 26. Cytuje: "Radny Adam Malec, który w wcześniejszym głosowaniu był „za” budową „Orlika” teraz już takiego zdania nie podzielił. Uznał, że szkoda byłoby zniszczyć na rzecz “Orlika” dotychczasowe boisko trawiaste i bieżnię. Według niego lepszym rozwiązaniem byłaby budowa – na boisku asfaltowym – boiska wielofunkcyjnego."
  tak właśnie pan Adaś głosował za;)
  info z zagorz24.pl
  także prosze również pana panie Mr. "ZUPA" o odrobinę szczerości:D:D

  OdpowiedzUsuń
 27. nie tylko p. Zygmunt wyautował p. Malca ale jeszcze p Mąka i mieszkańcy Tarnawy Dolnej...

  OdpowiedzUsuń
 28. zobaczymy gdzie leży Panu Kardaszowi dobro wioski... już niebawem.

  OdpowiedzUsuń
 29. Tak czytam te komentarze na temat "Orlika" i dochodzę do wniosku, iż wielu szanownych, anonimowych Autorów nigdy w życiu nie było na boisku tego typu. Gdyby byli to bardzo szybko doszliby do wniosku, że różnica między Orlikiem a boiskiem wielofunkcyjnym jest tak naprawdę bardzo umowna. W naszej gminie problemy funkcjonowania sportu tkwią zupełnie gdzie indziej. Ale to już temat na obszerny referat.

  OdpowiedzUsuń
 30. Różnica jest taka ,że na orliku można grać spokojnie , a na wielofunkcyjnym można się połamać, poździerać skórę i w przyszłości czeka nas operacja kolan.

  OdpowiedzUsuń
 31. Panowie jakie to jest wielofunkcyjne przecież to jest jedno boisko i może wejść jeden oddział klasowy ,a kompleks boisk orlik ma dwa boiska dziwię się bardzo ,że nikt o tym nie mówi!!! to tak trudno zrozumieć.

  OdpowiedzUsuń
 32. K...... radnym? Chyba nieporadnym:)
  Wszystkie wioski wkoło cieszą się z takiego radnego. M.... walczył o swoją wioskę a K...... będzie z B...... i C....... rzucać kłody pod nogi burmistrzowi. Tak go J........ z tylnego siedzenia nastroi. Było to widać na pierwszej sesji.
  Wypominacie M....... że nauczyciel WF-u, a K....... co wielki docent?
  Ledwie podstawówkę skończył taki as. Ale jaki pan taki kram. Wybrał C......... swojego pana to niech ma.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.