środa, 8 grudnia 2010

Nabór na rachmistrzów spisowych

Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz – Gminny Komisarz Spisowy ogłasza nabór na rachmistrzów spisowych (5 osób) w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2011 r.

W związku z art. 18 pkt. 2 ustawy z dnia 4 marca 2010 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań 2011 r. ogłasza się nabór na rachmistrzów spisowych, którzy wykonywać będą zadania spisowe na terenie Miasta i Gminy Zagórz.
Kandydat na rachmistrza spisowego winien spełniać następujące warunki:


1) mieć ukończone 18 lat,
2) posiadać co najmniej średnie wykształcenie,
3) zamieszkiwać lub pracować na terenie Miasta i Gminy Zagórz,
4) być w pełni sprawny fizycznie ze względu na specyfikę pracy,
5) posiadać umiejętności interpersonalne w postaci łatwego nawiązywania kontaktów, sprawnego i skutecznego komunikowania się z respondentami, wzbudzać zaufanie wśród osób, z którymi będzie przeprowadzał wywiady
6) być asertywny, uprzejmy i cierpliwy, umieć zachować spokój podczas prowadzenia rozmów, a także radzić sobie w sytuacjach konfliktowych,
7) posiadać podstawowe umiejętności obsługi komputera i urządzeń typu hand-held,
8) znać zasady funkcjonowania systemu GPS oraz posiadać umiejętność praktycznego wykorzystania map cyfrowych.

Oferta kandydata na rachmistrza spisowego powinna zawierać:

1) podanie ze zgłoszeniem swojej kandydatury na rachmistrza spisowego, w tym adres, telefon kontaktowy, adres e-mail, ewentualnie miejsce zatrudnienia lub nazwę uczelni w przypadku studentów,
2) kserokopie dokumentu potwierdzającego ukończenie co najmniej szkoły średniej,
3) oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych i niekaralności za przestępstwo popełnione umyślnie (w tym przestępstwo skarbowe).
4) oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997r o ochronie danych osobowych.

Kandydat na rachmistrza spisowego musi przejść szkolenie, uzyskać pozytywną ocenę z egzaminu oraz złożyć przyrzeczenie.
Nadmienia się, iż rachmistrz będzie wykonywał prace spisowe w okresie 1 - 17 marca 2011 r. (obchód przedspisowy) oraz od 8 kwietnia – 31 czerwca 2011 r. (spis CAPI). Na szkoleniu kandydaci poznają metodologię i zasady organizacji spisu. Kandydat, który nie weźmie udziału w całości szkolenia, nie może przystąpić do egzaminu kończącego szkolenie. Rachmistrze spisowi w trakcie szkolenia i na czas prowadzenia prac spisowych zostaną wyposażeni w urządzenia typu hand–held. Odpowiedzialność rachmistrzów za powierzony sprzęt zostanie ustalona według odrębnych zasad.
Rachmistrz spisowy przed rozpoczęciem spisywania zostanie pouczony o obowiązku zachowania tajemnicy statystycznej.
Oferty należy składać w formie pisemnej osobiście lub za pośrednictwem poczty w terminie od 8 do 20 grudnia w dniach i godzinach pracy Urzędu Miasta i Gminy Zagórz, 38-540 Zagórz ul. 3 Maja 2. w kopertach z napisem „Nabór na rachmistrza spisowego NSP 2011”.

Zagórz, 07.12.2010 r.

Źródło: www.zagorz.pl

6 komentarzy:

 1. To już urzędowe ogłoszonka na blogu, bezpłatne czy płatne ???

  OdpowiedzUsuń
 2. a ile płacom?

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie BEZPŁATNE. A ty Anonimowy zamiast jątrzyć czytaj czytaj i składaj aplikację prędziutko to może na rachmistrza się załapiesz ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jurek nie przejmuj się gościem z godz. 16:00 , po prostu pieprzyć każdy może trochę lepiej trochę gorzej .

  OdpowiedzUsuń
 5. Jurasie, właśnie takie tematy publikuj. Wszystko co pozwala ludziom zarobić chociaż grosik więcej jest słuszne i właściwe. Bzdurnymi komentami nie przejmuj się choć jak widzę publikując je masz je daleko w tyle.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam nadzieję, że tym razem, w pierwszej kolejności będą brane pod uwagę osoby bezrobotne, bo przy poprzednim naborze to chyba zapomniano, że w naszej gminie jest trochę osób które nie ma pracy i każdy grosz się dla nich liczy

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.