czwartek, 2 grudnia 2010

Zaprzysiężenie w samo południe

W trakcie jutrzejszej (piątek 3 grudnia) sesji Rady Miejskiej w Zagórzu, która rozpocznie się godz.12.00 w  Sali Narad Urzędu Gminy Zagórz Ernest Nowak zostanie zaprzysiężony na burmistrza Zagórza. Po tej ceremonii oficjalnie przejmie władzę i odpowiedzialność za dalsze losy naszej gminy. Podczas jutrzejszych obrad  radni wybiorą skład i przewodniczących komisji Rady Miejskiej.

18 komentarzy:

 1. mam nadzieję, że się Pan ładnie ubierze Panie Burmistrzu. Aż się Panu przyjrzę osobiście ... do zobaczenia!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Panie Erneście!!!
  Apeluję do Pana, o sporządzenie bilansu otwarcia z wykazaniem:
  1. Zadłużenia obecnego Gminy
  2. Zobowiązań płatniczych zawartych przez "poprzednika"
  3. Przedstawienie wyborcom planu i przybliżonych terminów wyjścia z tej zapaści finansowej gminy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzeczywiście sytuacja finansowa gminy jest dalece mniej optymistyczna niż przedstawiano to w różnej maści biuletynach, ale nie wpadajmy w panikę. Bilans otwarcia na pewno powstanie. Myślę, że jego publikacja da nam asumpt do merytorycznej dyskusji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy już wiadomo kto będzie pełnił funkcję wiceburmistrza? Bo to też bardzo ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sprawa v-ce jest jak najbardziej intrygująca ale to sprawa burmistrza. Dokonując wyboru burmistrza daliśmy Mu w tym względzie wolną rękę więc nie ingerujmy w to. Spodziewam się że będzie to człowiek którego 90% wyborców/forumowiczów nie zaakceptuje twierdząc że X czy Y byłby lepszy. Dużą niespodzianką może być powołanie na to stanowisko osoby - zdaniem większości wyborców - skompromitowanej. Jeśli nie będzie to sprawny i doświadczony urzędnik, a to ważniejsze w przypadku v-ce niż w przypadku burmistrza, a przy tym ewidentnie pochodzący z grona zawsze (w e wszystkich wyborach) prącego do władzy, będzie to oznaczać że nowy burmistrz jednak wmanewrował się w układy i tym samym w zobowiązania. Ale to też może tylko pozornie źle wyglądać bo ostatecznie kryminalista z przerośniętą ambicją może się okazać świetnym znawcą spraw np. geodezji i gospodarki gruntami, pijaczyna znawcą tematyki transportowej (w tym kolei) a marny dziennikarzyna wybitnym znawcą skoków narciarskich.

  Pójdzie Jurku? ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pikantny, mocno kontrowersyjny komentarz, ale bez nazwisk . Jak bez cenzury to bez cenzury... Poszło a co mi tam. Tylko kim jest ten marny dziennikarzyna od skoków?! ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. A czemuż to nie ma żadnej informacji o tym na e...... Czyżby to medium tak chętnie szukające wcześniej sensacji w naszej gminie było nadal w stanie żałoby po przegranych wyborach na burmistrza ich faworyta

  OdpowiedzUsuń
 8. Do Anonimowego od NIk-u i sutozakrapianych alkoholem imprez sportowych. Człowieku zlituj się przeredaguj ten komentarz bo w oryginalnej formie mam proces o zniesławienie jakiś 15 osób ;-)

  OdpowiedzUsuń
 9. a może by tak audyt dla gminy celem wyjaśnienia celowości wydatków poprzednika lub NIK ściągnąć ...

  ... a mój poprzedni post to niby poniżej pasa?

  OdpowiedzUsuń
 10. Oki nie ujawniaj skoro to tak bolesne

  OdpowiedzUsuń
 11. Który? Ten o footballu, wódce i publicznych pieniądzach?

  OdpowiedzUsuń
 12. Kurde, to prawda ???
  Gratuluję Panie Nowak i życzę owocnej pracy.
  Panie Jaworski... cztery lata na to czekałem. bye, bye !!!!!!!!!!!!!!!!
  addio !!!! viszontlátásra !!!
  au revoir !!! Lebewohl !!!
  до побачення !!! 再見 !!!

  kpw ?

  OdpowiedzUsuń
 13. Postulat z NIK bardzo śmiały ja myślę, że bilans otwarcia wystarczy a kontrola Komisji Rewizyjnej to już na pewno! ;-)
  A tak w ogóle to nie zaczynajmy tej kadencji od szukania haków na poprzedników. Jak pokazuje najświeższa historia naszej gminy - taki model sprawowania rządów nie popłaca

  OdpowiedzUsuń
 14. jakie będą pierwsze decyzje Pana Nowaka ?


  xyz

  OdpowiedzUsuń
 15. Ej chłopaki , wchodzicie na śliskie tematy .
  Mnie bardziej interesuje jak się czują te szumowiny , które mówiły , że Ernest równa się Zając a osobiście znam taką w...... nomem omem siedzącą obecnie w radzie !

  OdpowiedzUsuń
 16. Pewien poważny Gość rzekł kiedyś:
  "Prawdziwego menszczyzne poznać nie po tym, jak zaczyna, lecz jak kończy..."
  I cóś w tym musi chyba być, bo początek był po trupach do celu, a koniec jest jaki jest, każdy widzi... (bez komentarza).

  OdpowiedzUsuń
 17. Zamiast narzekać że gmina niema pieniędzy złapać się za łopaty i do odśnieżania i już będzie oszczędność a nie płacić służbą takie kwoty . Ale Polacy to tylko narzekają i czekają kiedy jaka sensacja kto kim jak sobie poradzi kogo powoła itd...Żenada jak to widzę ?? Dajcie spokój przecież na pewno coś się zmieni bo już gorzej być nie może jak było a z pustego to i SALOMON nie naleje

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.